DRUGOLIGOWA KANONADA
wtorek, 20 października 2015 18:30

Pierwsza kolejka drugiej ligi obfitowała w iście futsalowe wyniki, a bramkarze często musieli sięgać do sieci po piłkę. Większość meczów toczyła się do jednej bramki,  tylko
w jednym meczu gra była bardzo wyrównana. Emocji będzie więcej gdy liga nabierze rozpędu.

Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny Locus i Los Amigos,  Marcin Szewczyk
w 5 minucie strzelił na 1-0 dla Locusa i tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, w drugiej wyrównał Patryk Peszko, ponowne prowadzenie drużynie Locus dał samobójczy strzał Roberta Steca, ale po chwili wyrównał Kacper Szklarz i było 2-2, jednak decydujący cios
w 35 minucie zadał Marcin Szewczyk, który stanowi o sile zespołu Locus, tym samym ustalił wynik na 3-2.

W meczu Gazownika ze Slavią odbyła się prawdziwa egzekucja, którą rozpoczął Remigiusz Kowalski, przed przerwą wydawało się, że Slavia nawiąże walkę, gdyż bramkę zdobył Ariel Kozubek, jednak w drugiej części gry popis dał Piotr Ola, który zdobył hattricka, dwie bramki dołożył Hawryłczak i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Gazownicka aż 10-2.

Ubezpieczenie SD rozpoczęły sezon, podobnie jak zakończyły zeszły, od zwycięstwa. Mając w składzie byłych zawodników Chrobrego, a obecnie trenerów, nie jest to najtrudniejsza rzecz, tym bardziej, że w przeciągu całego meczu cieszą się grą. Dom-Bud na początku przyjął trzy ciosy zadane przez Piotra Długosz, Jakuba Wolnego oraz Michała Papuszkę, jednak w ciągu 40 sekund odpowiedzieli Maciej Pyk i Paweł Gaca, dzięki czemu na przerwę schodzili przegrywając jedynie 2-3. Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, ponownie Jakub Wolny i dwukrotnie Jakub Plewko podwyższyli prowadzenia na 6-2
i spokojnie kontrolowali mecz. Łukasz Radoń i Przemysław Muzyka próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale Łukasz Lewandowski ustalił wynik spotkania na 7-4 dla Ubezpieczenia SD.

W spotkaniu HDK z Nadodrzem zawodnicy zobaczyli prawie tyle żółtych kartek ile strzelili goli. Mecz toczył się praktycznie bramka za bramkę, zaczęli zawodnicy Nadodrza Jarosław Bartnik i Dominik Kierkiewicz, później sami sobie strzelili gola i na przerwę schodzili wygrywając 2-1, w drugiej części spotkania podwyższył Bartosz Gajosek, odpowiedział Artur Borucki, ponownie dwubramkowe prowadzenie dał Krzysztof Azmin, a ostatnie słowo należało do zawodnika HDK Marcina Piskorskiego, który ustalił wynik na 3 do 4.

W ostatnim meczu pierwszej kolejki srogie cięgi zebrali głogowscy arbitrzy, którzy aż siedem razy musieli wyjmować piłkę z własnej bramki, a tylko raz udało im się pokonać bramkarza Wibalaku. Łupem strzeleckim podzielili się Paweł Bilski i Mateusza Bukała po 2, Łukasz Łuszczewski, Arkadiusz Kroczak i Przemysław Kroczak dołożyli po 1, a honorowe trafienie dla sędziów zaliczył tradycyjnie Krzysztof Golba.

Pierwszym liderem została drużyna Gazownika, na drugim plasują się Wibalak, a ostatnie miejsce na na „pudle” zajmuje ekipa Ubezpieczenie SD.