Mamy już mistrza GALH
wtorek, 04 lutego 2014 10:57

Na górze  stawki od dawna wszystko już jasne - Euromaster/ZZPD nowym mistrzem. Za to emocji dostarczają drużyny zamykające tabelę. Walka o utrzymanie będzie zacięta.
Po dwóch golach Karola Schulza Ciepłownik/Antrans wygrywał z KoBe Oldboje 2-0. W siedem minut drugiej połowy zrobiło się 2-4 - z czego dwa trafienia to efekt uderzeń Mateusza Małuckiego. Ciepłownik próbował odrobić stratę, ale do siatki trafił tylko Schulz i jego ekipa uległa 3-4.
Spotkanie pierwszej z drugą drużyną w tabeli do przerwy było emocjonujące. Po golu Piotra Wiertelaka Euromaster/ZZPD przegrywał z Akielaszkiem 0-1.
Do 25. minuty było już 4-1, ale na 3 minuty przed końcem po bramce Norberta Kozyrskiego zrobiło się 4-3. Po golach Łukasza Szuszkiewicza, Sławomira Dopierały i Piotra Haintze Euromaster wygrał 7-3. Tym samym zapewniając sobie mistrzostwo na pięć kolejek przed końcem rozgrywek.
W kolejnym pojedynku Gospoda Balcerzak Miszczyszyn przegrywała z Ósemką Lubin 0-1, do przerwy, a po kolejnym golu Grzegorza Rogalskiego już 0-2. Po dwóch kwadransach był już jednak remis 2-2. Wynik na 3-2 dla Gospody ustalił Dawid Pielak.
Sporo bo 13 bramek padło w pojedynku Betron/Freedom i Dagtechu. O ile pierwsza wyrównana połowa zakończyła się remisem 2-2. Z czasem zaczęła rosnąć przewaga Dagtechu, który wygrał 9-4. Wynik ustalił Tomasz Zborowski.
W ostatnim meczu Gold rywalizował z Sitechem i przegrywał po trafieniu Gracjana Waltera. Wyrównał Mateusz Adamczyk. Kolejne trzy trafienia były dziełem Sitechu. Wynik na 4-1 ustalił były gracz Gold Damian Żmijowski.
Euromaster/ZZPD po 13 kolejkach ma komplet wygranych i 16 punktów przewagi, a to oznacza, że pewnie zmierza po mistrzostwo. Drugi jest Dagtech, a trzecie KoBe Oldboje. Na ostatnie miejsce spadł Betron/Freedom, a na kolejną spadkową lokatę Ciepłownik/Antrans.