Lider mocno odjeżdża
czwartek, 09 stycznia 2014 14:48

Niespodzianki nie było lider Extraligi znów wygrał - powiększając przewagę nad resztą stawki do 13 punktów.

W pierwszym meczu Ósemka Lubin rywalizowała z Dagtechem. Wynik otworzył Łukasz Łagoda i na każde trafienie Ósemki Dagtech odpowiadał gole wyrównującym. Prawie na każde! gdy na 4-3 trafił Paweł Stefanek zostały sekundy do końca i Dagtech już nie zdążył strzelić.

W kolejnym meczu lider Euromaster/ZZPD rywalizował z KoBe Oldboje. Jedyną bramkę zdobył dla Euromastera Piotr Heintze, niedawny gracz KoBe, tym samym przedłużając serię zwycięskich meczów.

Sitech udanie zaczął starcie z Betron/Freedom. Wygrywał 3-2 do przerwy. Jednak od stanu 4-4 to rywal dyktował warunki. Skończyło się 4-7, a wynik ustalił Jan Więdłocha.

Gospoda Balcerzak Miszczyszyn zawiodła na całej linii w starciu z Gold. Od samego początku meczu złotka dominowały. Już do przerwy Gospoda przegrywała 1-4, by ulec aż 2-8. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Marek Wilk.

Hattrick Pawła Gawlika mocno przyczynił się do wygranej Akielaszka/MirBud nad Ciepłownikiem/Antransem. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Tym samym Ciepłownik osuwa się w ligową otchłań, bo zajmuje ostatnią lokatę. Do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 10 punktów. W podobnej sytuacji jest Sitech.

Stawce przewodzi Euromaster/ZZPD ZG Rudna. Drugie są KoBe Oldboje, które tracą do lidera 13 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Dagtech.