Złotka przybladły
wtorek, 05 listopada 2013 09:20

Ósemka wygrała pierwszy mecz po awansie do Extraligi. Coraz trudniejszą sytuację mają Gold i mistrz Sitech/Bajka, bo po trzech meczach nie mają nawet punktu.

Starcie Gold z Ósemką Lubin to był pojedynek najsłabszych aktualnie ekip, choć gra pokazała zupełnie co innego. Do przerwy lubinianie wygrywali po bramce Pawła Stefanka. W drugiej odsłonie bramek było już więcej. Stan meczu wyrównał Damian Żmijowski, ale po chwili zrobiło się 1-3. Złotka dogoniły rywala - gola na 3-3 strzelił Marek Wilk. I wtedy coś stanęło, Ósemka znów odskoczyła rywalom. Kolejne gole zdobyli Piotr Królak i Artur Targosz, i mecz zakończył się wynikiem 3-5.

Sitech/Bajka rywalizował z Euromasterem/ZZPD, ci drudzy dominowali, ale nie potrafili pokonać Pawła Łużnego. A po golach Mariusza Smolińskiego i Daniela Robackiego było 2-0 dla aktualnych mistrzów. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zaliczył Sławomir Dopierała. W drugiej połowie trwało oblężenie bramki Sitechu, było kilka słupków, poprzeczka. wreszcie w 30. minucie do remisu doprowadził Rafał Pawlak. A na 50 sekund przed końcem zwycięskiego gola Łużnemu strzelił Rafał Siuda.

Ciepłownik/Antrans rywalizował z Betron/Freedom i wyraźnie przegrał pierwszą odsłonę 1-3. Do meczu wrócił w drugiej połowie. Trzy minuty po wznowieniu za sprawą Karola Schulza było 3-3. Po chwili Betron wygrywał znów różnicą jednej bramki. W ostatnich sekundach do remisu 4-4 doprowadził Schulz.

W ligowym klasyku prowadząca Gospoda Balcerzak Miszczyszyn rywalizowała z KoBe Oldboje. Lider szybko prowadził 2-0. Wprawdzie Tomasz Mucha zdobył kontaktowa bramkę, ale za sprawą Łukasza Szuszkiewicza zrobiło się 3-1. Za sprawą Patryka Obiały KoBe zdobyło kontaktową bramkę, a wynik na 3-3 ustalił Mirosław Prokop.

Parokrotnie zmieniało się prowadzenie w starciu Dagtechu z Akielaszkiem/Mirbud. Dagtech prowadził już 2-0. Chwilę po przerwie za sprawą Łukasza Ciaracha było już 2-3. Na dwie minuty przed końcem Łukasz Stachów wyprowadził Dagtech na prowadzenie 4-3. W ostatnich sekundach remis Akielaszkowi uratował Patryk Kozłowski.

Tylko jeden zespół ma komplet wygranych - to Euromaster/ZZPD i zajmuje pierwszą lokatę. Dwa punkty mniej Mają Gospoda oraz Dagtech. Stawkę zamykają bez zdobyczy punktowych Gold oraz mistrz Sitech/Bajka.