Pożegnanie z ligą
wtorek, 26 marca 2013 13:49

W drugiej lidze nieoczekiwanie niektóre ekipy z czołówki zawiodły, ale bez żadnych konsekwencji, bo już wcześniej potentaci rozdzielili między siebie lokaty.

Tak było w przypadku meczu GSB Kukla ze Związkowcami SW. Po trafieniu Damiana Drewnowskiego SW prowadziło do przerwy. Wyrównał Marcin Ratajczak, ale Drewnowski znów dał prowadzenie SW. W ostatniej minucie do remisu 2-2 doprowadził Krystian Mucha.

Patryk Wójciak był ojcem sukcesu - czyli wygranej AZS PWSZ nad Ruszczycki Ubezpieczenie. Akademicy trafili do siatki pięć razy, z czego Wójciak zaliczył cztery gole. Rywale nie zdobyli żadnej bramki.

Pewni mistrzostwa drugiej ligi Kanonierzy Kraśnicki rywalizowali z Granbruk.net, przeważali ci drudzy, ale do przerwy wynik był remisowy. Na 2-2 trafił wtedy Paweł Tadajewski. Mistrz objął jednak prowadzenie w końcówce , po golu Łukasza Husara zrobiło się 4-3. Rywale mocno się zmobilizowali, bo by zagrać w barażach potrzebowali remisu. W ostatniej akcji meczu piłkę z bliska do siatki skierował Marcin Zieliński, asystował Waldemar Mach, który ustrzelił w tym pojedynku hattricka.

Stawką pojedynku Braku Granic i NSI były baraże o utrzymanie. W lepszej sytuacji było NSi, któremu wystarczył remis. I mecz od początku był wyrównany, ale Brak Granic okazał się skuteczniejszy, po trafieniu Macieja Bartusia prowadził 3-1 do przerwy.

W drugiej odsłonie NSI zupełnie się pogubiło, fatalnie grało w obronie, nie radziło sobie w ataku. A rywal to bezlitośnie wykorzystywał. Maciej Bartuś skompletował hattricka trafiając na 7-2. W ostatniej minucie Artur Borcuki ustalił wynik meczu na 7-4.

W ostatnim meczu sezonu Grajki rywalizowały z Nadodrzem, dla tych drugich była to szansa na pierwsze punkty. Zapowiadało się sensacyjnie, bo pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

W drugiej dominowały Grajki. Zdobyły pięć goli, a straciły tylko jednego. Wynik na 7-2 ustalił Leszek Lesiński.

Sezon na pierwszym miejscu zakończyli Kanonierzy Kraśnicki. Drugą lokatę wywalczyła GSB Kukla i te ekipy awansują. Najniższe miejsce na podium wywalczył AZS PWSZ Głogów. z Ligą zegnają się najsłabsze Nadodrze i NSI.