Obronili tytuł
wtorek, 19 marca 2013 12:31

Dwie ligi zakończyły zmagania w tym sezonie GALH. Puchar Radosportu po raz drugi z rzędu po tytuł sięgnęła ekipa Sitechu/Bajki.O tytule zdecydowało starcie pomiędzy Euromasterem i Sitechem.

Niestety obie ekipy wystąpiły mocno osłabione, najlepsi pojechali rywalizować w II lidze futsalu do Warszawy.Ci drudzy będąc w lepszej sytuacji zagrali z kontry, jedną z nich skutecznie wykończył Michał Łużny. Euromasterowi zostało atakować i po dwóch minutach Marek Husar doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. W 28 min. Mariusz Smoliński doprowadził do stanu 2-1 i tym wynikiem zakończyło się starcie na wagę mistrzostwa.

Sobota już o nic nie grała, bo rywale odskoczyły i spadek miała zapewniony, jednak postawiła się Antransowi. Prowadziła 2-0, jednak do przerwy zrobiło się 2-1.

A po wznowieniu Tomasz Łojewski trafił na 2-2. Jednak Karol Schulz za zagranie ręką w polu karnym dostał czerwoną kartkę i Antrans pięć minut grał w osłabieniu. Stracił wtedy pięć bramek. Nawet po wyrównaniu sił Sobota przeważała. Mateusz Domek trafił na 11-3. W końcówce rywale zdobyli dwie bramki, a wynik na 11-5 ustalił Tomasz Łojewski.

Niestety bardzo niesportowo do rywalizacji podszedł zdegradowany już Viessmann Team, który nie pojawił się na meczu z Akielaszkiem, dzięki czemu rywal zainkasował trzy oczka.

Gospoda Balcerzak Miszczyszyn rywalizowała z WPEC Ciepłownik, przez 20 minut gole nie padły. Wynik otworzył Konrad Kosmala na korzyść Gospody. Do stanu 4-4 po golu Jarosława Helwiga prowadzenie zmieniało się trzy razy. Decydujący cios zadał Robert Sienicki w ostatniej minucie spotkania i jego Gospoda B-M wygrała 5-4.

Starcie Gold z KoBe Gwoździe to mecz z podtekstem, bo spore grono z zespołu Gwoździ niedawno występowało w barwach Złotek. Do przerwy był remis 2-2. Prowadzenie zmieniło się kilka razy, a p golu Tomasza Muchy zrobiło się 4-5. Jednak Bartek Skiba z Gold wyrównał na 5-5 na dwie minuty przed końcem.'

Sitech po wygranej z Euromasterem zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu. Drudzy są właśnie specjaliści od opon, a trzecią lokatę wywalczyła Gospoda Balcerzak Miszczyszyn. Z ligą żegnają się ostatni Viessmann Team oraz Sobota, a w barażach o utrzymanie wystąpią Antrans i KoBe Gwoździe.