WYRÓWNANY SEZON
środa, 31 stycznia 2024 21:47

W niedzielę 28.01.2024 odbyła się 10.kolejka Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Gdyby nie fakt, że udział w tych rozgrywkach bierze zespół MZZPD Rudna można powiedzieć, że sezon 2023/24 jest bardzo wyrównany, między 2 a 7 zespołem są tylko trzy punkty różnicy. Gdyby...ale w wieczornych meczach nie brał udziału zespół Gum-Mar, który pauzował, a mecze rozpoczęły się o godzinie 18:45.

Na początku ZZPPM HMG mierzyło się z MZZPD HMG. Do przerwy po golu Patryka Kozłowskiego prowadzili ZZPPM, a po przerwie w ostatnich czterech minutach Dawid Ciechelski oraz Szymon Michałowicz przechylili szalę zwycięstwa na stronę MZZPD HMG, które awansowało na piąte miejsce, a ZZPPM spadło na ostatnią lokatę.

W drugim meczu Bizpol mierzył się z Mertem. W pierwszej połowie to Mert nadawał ton grze, po dwóch golach Alana Furmana i dwóch Miłosza Jóźwiaka, jedną bramkę strzelił Maciej Maćkowiak. Jedynego gola dla Bizpolu strzelił Mateusz Surożyński. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to Bizpol rządził na parkiecie, chociaż prowadzenie Mertu do stanu 6-1 podwyższył Miłosz Jóźwiak, a później Surożyński strzelił cztery gole, a jednego dołożył Marcin Szewczyk i mecz zakończył się remisem 6-6. Niebywałe. Futsal w całej okazałości.

Na koniec Team Lipinki podejmował lidera MZZPD Rudna. Po golach Macieja Rybaka oraz Mateusza Kochmana Rudna prowadziła 2-0, ale kontaktową bramkę strzelił Łukasz Krawczyk. W drugiej połowie na gola Kochmana odpowiedział Przemysław Jastrzębski i status quo z pierwszej połowy zostało zachowane. MZZPD Rudna wygrała 3-2 i jest tylko dwa punkty od zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego.