PIERWSZE W TYM ROKU
czwartek, 11 stycznia 2024 21:14

Już siódmego stycznia 2024 roku na parkiet wybiegli przedstawiciele Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Mecze rozpoczęły się o godzinie 16:00 i obfitowały w dużą ilość goli. W tej serii spotkań pauzował zespół MZZPD HMG.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli gracze ZZPPM HMG oraz Bizpol. Było to bardzo jednostronne widowisko. Już do przerwy po trzech golach Mateusza Surożyńskiego, dwóch Michała Morawskiego i po jednym trafieniu  Patryka Przymusa i Kamila Olszewskiego, Bizpol miał siedem goli strzelonych. Związkowcy zdołali odpowiedzieć golami Przemysława Bukały oraz Oskara Skałeckiego. Po przerwie Bizpol kontynuował strzelanie, a gole do swojego dorobku dopisali Marcin Szewczyk dwa i Mateusz Surożyński trzy. ZZPPM odpowiedziało golami Michała Smereczniaka i Mateusza Tkacz, jednak na więcej nie było ich stać i przegrali 4-12, tym samym pozostają na ostatnim miejscu w lidze z dorobkiem ledwie trzech punktów.

W drugim meczu lider MZZPD Rudna grał z Mertem. Juz do przerwy Rudna strzeliła cztery gole, a ich autorami byli Sebastian Wojciechowski, Sebastian Szala, Filip Dudziak i ponownie Wojciechowski. Kontaktowe trafienie dla Mertu strzelił Miłosz Jóźwiak. Po zmianie stron Mert doprowadził do wyrównania za sprawą jednego gola Alana Furmana i dwóch bramek Miłosza Jóźwiaka. Gdy w 24 minucie na tablicy wyników widniało 4-4, pewnie większość kibiców była zdziwiona. Gracze MZZPD wzięli się do roboty i po upływie ośmiu minut zaczęli zdobywać kolejne gole, Andrzej Koryciński, dwa razy Kamil Kaczma i Mateusz Kochman zapewnili wygraną 8-4 zespołowi z Rudnej i utrzymanie pozycji lidera.

Na konie Team Lipinki grał z Gum-Marem, który ostatnio przegrał kilka spotkań z rzędu. W niedzielnym spotkaniu pierwsza i ostatnia bramka zostały zapisane na konto Team Lipinki, ale wszystko co pomiędzy poszło na konta Gum-Maru. Jakub Turański dał prowadzenie Lipinki, a Piotr Pietruszko strzelił trzy gole, po jednym dołożyli Karol Kazimierski i Łukasz Strzelecki i było po temacie, ostatni gol w meczu należał do Grzegorza Karbownika ale był samobójczy więc został zapisany Team Lipinki.

Lider bez zmian, ale za jego plecami nieustanna zmiana pozycji, teraz drugi Bizpol, trzeci Gum-Mar, a już czwarty Team Lipinki. Mert spadł na szóstą lokatę.