NIESPODZIANKI
wtorek, 24 stycznia 2023 09:15

W niedziele 22.01.2023 odbyła się 8.kolejka Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Pauzował zespół ZZPPM HMG, który przesunął się w tabeli na czwarte miejsce kosztem innych zespołów, które zrównały się z nimi ilością rozegranych meczów. Doszło do małej niespodzianki ale po kolei.

O 18:30 E-InstalPro mierzył się z liderem MZZPD Rudna. Zespół z Rudnej nie pozostawił rywalom złudzeń i pewnie odniósł siódme kolejne zwycięstwo w sezonie. Andrzej Koryciński zdobył hattricka, a Mateusz Kochman i Kamil Kaczmar strzelili po dwa gole. Po jednej bramce dołożyli Sebastian Szala, Daniel Walasek i Mariusz Smoliński. Miło i przyjemnie dla związkowców z Rudnej, którzy powiększyli przewagę na drugim zespołem w stawce do sześciu punktów.

W drugim niedzielnym meczu Gum-Mar grał z MZZPD HMG. Do przerwy spodziewany remis 1-1 po golach Piotra Pietruszko i Kamila Łętkowskiego. Po przerwie Łętkowski dał prowadzenie związkowcom z HMG, ale szybko odpowiedział Maksymilian Czerwik, a Jakub Godlewski i Pietruszko podwyższyli prowadzenie Gum-Maru. W końcówce Łętkowski ustrzelił hattricka, jednak na nic się on nie zdał gdyż jego zespół przegram 3-4, notując fatalną passę i spadek na siódme miejsce w tabeli, miejsce barażowe. Coś się zacięło w zespole MZZPD HMG i nie widać rozwiązanie problemu, a Gum-Mar po cichu, mozolnie dopisuje kolejne punkty w ligowej stawce i już zajął drugie miejsce za liderem.

Bizpol grał z ZZPM HMG i miał to być przyjemny mecz dla mistrza Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej, jednak tak nie było i trzy razy to wyżej notowany zespół musiał gonić wynik. Najpierw ZZPM wyszło na prowadzenie po golu Pawła Kwiatkowskiego, a do remisu doprowadził Marcin Szewczyk. Po przerwie ponownie Kwiatkowski dał prowadzenie ZZPM, a tym razem do remisu doprowadził Patryk Przymus. W końcówce związkowcy z HMG znowu wyszli na prowadzenie, tym razem po golu Jakub Gruszeckiego, jednak niespełna minutę później Maciej Bartus doprowadził do stanu 3-3.
Niespodziewanym wynikiem zakończyło się spotkanie mistrza z outsiderem. Bizpol nadal na trzecim miejscu, jednak z większą stratą do lidera, z ZZPM wyrwał się z ostatniego miejsca.

Na koniec LO1 Team grało z Mertem. Do przerwy remis 2-2 po golach Przemysława Skarpińskiego i Aleksego Włodarczyka dla Mert i Adama Pielech i Jakuba Kruk dla licealistów. Po przerwie Skarpiński i Włodarczyk ustalili wynik meczu, ten drugi strzelił dwa gole. LO1 zdołało odpowiedzieć golem Aleksandra Karbownika, czym tylko zmniejszyli rozmiar porażki i spadli na ostanie miejsce w ligowej stawce.