BIJ MISTRZA
środa, 18 stycznia 2023 11:44

To hasło przez wiele sezonów przyświecało wszystkim drużynom grającym przeciwko MZZPD Rudna, jednak w tym sezonie, to Bizpol jest mistrzem, a w niedzielę grał przeciwko wielokrotnym mistrzom.

W pierwszy meczu niedzielnej siódmej kolejki Extraligi MZZPD HMG grał z E-InstalPro. Warto zapytać co się stało? Co się stało z zespołem MZZPD HMG, którzy posiadają bardzo doświadczony i utalentowany zespół, jednak ostatnio nie potrafią wygrywać. Dobrze zaczęli niedzielną batalie, bo od dwóch goli autorstwa Amadeusza Żak i Szymona Gil prowadzili 2-0. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla elektryków strzelił Paweł Chrupcała. Po przerwie kolejnego gola dla związkowców strzelił Żak, ale na tym się skończyła dobra gra MZZPD. Gracjan Stępień, Karol Dudek i Paweł Chrupcała odrobili straty i strzelili gola decydującego o wygranej w tym zaciętym pojedynku.

W meczu na szczycie MZZPD Rudna kontra Bizpol, Sebastian Wojciechowski dał prowadzenie związkowcom, a Michał Morawski doprowadził do remisu. Po przerwie Andrzej Koryciński, Mariusz Smoliński i Mateusz Kochman strzelili trzy kolejne gole i Rudna prowadziła 4-1. W końcówce rozmiar porażki zmniejszyli Marcin Szewczyk i Mateusz Surożyński ale na więcej nie było czasu. MZZPD Rudna kroczy po mistrzostwo.

Mert nie dał rady Gum-Marowi, albo Gum-Mar nie dał szans Mertowi. Do przerwy utrzymywał się remis po golach Konrada Przybylskiego dla Mertu i Maksymiliana Czerwika dla Gum-Mar. Po zmianie stron gola dla Gum-Mar strzelił Jakub Godlewski, a wyrównał Adam Wojtowicz i wtedy zaczął się koncert Gum-Maru, dwa gole Piotra Pietruszko i po jednym Tomasza Trznadela i Czerwika i Gum-Mar wygrał 6-2.

Na koniec ZZPM HMG mierzył się z ZZPPM HMG. Już do przerwy po golach Konrada Kosmali, Michała Smereczniaka i Bartosza Gancarskiego było pozamiatane, a po przerwie jeszcze Błażej Szczepaniak podwyższył prowadzenie ZZPPM. Jakub Gruszecki i Paweł Kwiatkowski próbowali nawiązać walkę z rywalami ale Gabor Noski najpierw strzelił bramkę samobójczą, a później trafił już do właściwej bramki. ZZPM spadło na ostatnie miejsce, a ZZPPM awansowało na drugie miejsce w lidze. Robi się ciekawie.