POKAZ SIŁY
wtorek, 22 listopada 2022 10:24

To dopiero druga kolejka Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej, a już mamy tylko dwie niepokonane drużyny. W niedzielnych meczach pokaz siły dały zespoły MZZPD Rudna i szykujący się do turnieju mistrzów Bizpol.

W pierwszym meczu niedzielnej kolejki MZZPD Rudna grał z Mertem, dla których był to pierwszy mecz w tym sezonie. Andrzej Koryciński w 11 minucie dał prowadzenie związkowcom, które podwyższył Przemysław Lipiński. W końcówce pierwszej połowy ponownie Koryciński strzelił i Rudna prowadziła 3-0. W drugiej połowie Rudna nie zwalniała, a kolejne gole strzelili Maciej Rybak i Kamil Kaczmar. Przy prowadzeniu 5-0 trochę rozluźnienia wdarło się w poczynania MZZPD Rudna, Miłosz Jóźwiak skompletował hattricka, a Adam Wojtowicz dołożył jednego gola, jednak Koryciński ustalił wynik meczu na 6-4 i Rudna zajmuje miejsce na szczycie.

Bizpol mierzył się z E-InstalPro, o dziwo w pierwszym meczu Bizpol przegrał, a E-Instal wygrał, więc ten meczu mógł pokazać prawdziwie oblicze obu ekip. Strzelanie rozpoczął Mateusz Surożyński, który w całym spotkaniu aż pięć razy pokonał bramkarza elektryków, następne gole strzelali Michał Morawski trzy w pierwszej połowie, a jedno w drugiej. Michał Bednarski dołożył dwa gole, a Patryk Przymus i Karol Kondrat dołożyli po jednym - w sumie trzynaście goli i pokaz siły przed zbliżającym się turniejem. E-InstalPro był w stanie dwa razy sprawić problemy bramkarzom Bizpolu, Adam Kubik w pierwszej połowie, a Szymon Uchryńczuk w drugiej znaleźli drogę do bramki mistrzów.

W trzecim meczu ZZPPM HMG oraz Gum-Mar były w podobnej sytuacji jak drużyny w poprzednim spotkaniu. Jedni z wygraną, drudzy z porażka. Pierwsza połowa przebiegała w atmosferze oko za oko, gol za gol. Na trafienie Mateusza Tkacz z HMG odpowiedział Tomasz Urbaniak, gol Błażeja Szczepaniaka z Huty - odpowiedź Piotra Pietruszko, a na trafienie Michała Smereczniak dla związkowców odpowiedział Tomasz Trznadel. Do przerwy okazałe 3-3. Druga połowa była już mniej obwita w gole, przynajmniej dla ZZPPM, Gum-Mar trafiał nadal z tą samą częstotliwością. Dwie bramki dołożył Pietruszko, a jedną Trznadel i Gum-Mar wygrał 6-3 odnosząc pierwsze zwycięstwo.

Na koniec niedzielnych bojów ZZPM HMG grało z LO1 Team. Licealiści narzucili mocne tempo na początku meczu i po golach Dominika Nietopiela i dwóch Kamila Franczyka byli na prowadzeniu. Honorowe trafienie dla ZZPM zdobył Mateusz Domek i to dało perspektywę przed szansami w drugiej połowie, która była zdecydowanie na korzyść związkowców. Łukasz Malesa i Jakub Gruszecki strzelili po dwa gole, a po jednym dołożyli Mateusz Domek i Gabor Noski, czym zupełnie odmienili losy spotkania. ZZPM z pierwszym zwycięstwem, a LO1 po dobrym starcie zaliczają drugą porażkę na początku sezonu.