WSZYSTKO JASNE
poniedziałek, 09 marca 2020 21:10

W sobotę 7 marca odbyła się przedostatnia kolejka I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Można powiedzieć, że wszystko już wiemy, wszystko jest jasne. Poznaliśmy wygranego i uczestników baraży. W tej serii gier pauzował zespół W&M Łago.

Jako pierwsi na parkiet wybiegły zespoły PWiK Głogów oraz 4 Batalion Inżynieryjny. Zaczęło się od mocnego uderzenia wojskowych, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Bartłomiej Pędzik. Trzy minuty później podwyższył Kamil Reinholz. Jeszcze w pierwszej połowie bramkarza wodociągowców pokonali Pędzik oraz Jarosław Trybus i było 4-0. Druga połowa to był zwrot akcji o 180 stopni. Paweł Kondratyk z PWiK popisał się hattrickiem, a Dariusz Ancygier w samej końcówce doprowadził do remisu i podziału punktów. Wodociągowcy są na ostatniej prostej by zająć czwarte miejsce w lidze, bez szansy gry w barażach o awans ale bezpieczne miejsce. Tuż za nimi wojskowi, którzy też mają już pewne utrzymanie.

W kolejnym meczu MProjekt mierzył się z Budowlanymi-Paździoch. Budowlańcy ostatni byli w gazie i ten mecz też zaczęli od mocnego uderzenia, już po dwóch minutach i golach Łukasza Pileckiego i Jakuba Michalskiego, ekipa Paździocha prowadziła 2-0. Odpowiedź MProjekt była szybka, bo już po minucie Jacek Gronowski strzeliła kontaktową bramkę. Prowadzenie podwyższył Pilecki, a Gronowski ponownie zmniejszył straty i było 3-2. W pierwszej połowie Pilecki strzelił jeszcze trzy gole, a Jakub Michalski dołożył dwa. Sebastian Jeżewski zaliczył jedno trafienie, na które odpowiedział Gronowski. Do przerwy 9-3 dla Budowlanych. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i Paździoch dalej atakował, kolejne bramki, a konkretnie cztery strzelił Pilecki. Sebastian Jeżewski dołożył trzy gole, a Grzegorz Waniukiewicz, Jakub Michalski i Dawid Górecki strzelili po dwie. MProjekt odpowiedział dwoma golami Jacka Gronowskiego i jednym trafieniem Piotra Zalewski. Finisz sezonu Budowlanych bardzo udany, ale chyba nie uchroni ich przed spadkiem do II ligi.

Mecz trzeciego Mertu z E-Towers Famaba zapowiadał się ciekawie, jednak na gola Krystiana Kraski z Famaby odpowiedział dwa razy Bartosz Skiba i Konrad Przybylski. Do przerwy wynik 3-1 dla Merta, a po przerwie Dawid Kraska zdołał tylko zmniejszyć rozmiar porażki i Mert zapewnił sobie trzecie miejsce i udział w barażach o awans.

Na koniec Los Amigos w meczu na szczycie podejmowali wicelidera El-Trans. W pierwszej połowie Tomasz Dąbrowski dał prowadzenie liderowi, a Kajetan Frankowski dwoma golami podwyższył wynik spotkania. El-Trans odpowiedział golem Jakuba Stachowiaka. Po przerwie wymiana ciosów między Frankowskim i Stachowiakiem. W samej końcówce Przemysław Szkudlarski z Los Amigos przypieczętował wygraną lidera i zapewnił wygraną w lidze i awans do Extraligi. Nasze gratulacje. El-Trans zagra w barażach o Extraligę.