ZMIANY NA SZCZYCIE
wtorek, 18 lutego 2020 21:03

W minioną sobotę 15.02.2020 odbyła się 14.kolejka II ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Zbliżamy się do finiszu rozgrywek i teraz każdy mecz jest na wagę wygrania ligi. Biorąc pod uwagę złożoność tabeli, walka toczy się o to, kto wygra ligę i awansuje bezpośrednio do I ligi. Tym razem pauzował zespół E-InstalPro.

Na początku o godzinie 15:45 zagrały ze sobą Nadodrze  -  LO1 Team. Już w szóstej minucie Bartłomiej Janik strzelił bramkę dla Nadodrza, ale niespełna minutę później wyrównał Gracjan Ertman i to był jedyny korzystny wynik dla licealistów w tym meczu. Po dziesięciu minutach Marcin Lewandowski ponownie dał prowadzenie Nadodrzu, by chwilę później podwyższyć wynik do przerwy na 3-1. W drugiej części spotkania Marcin Lewandowski skompletował hattricka, a Michała Smereczniak ustalił wynik meczu na 5-1. LO1 oddaliło się do Nadodrza w tabeli i na pewno nie włączy się do walki o miejsce premiowane grą w barażach o awans.

W kolejnym meczu Błękitni Wierzbnica zmierzyli się z Eleksem. Spotkanie sąsiadów z tabeli, wydawało się, że będzie wyrównane, jednak rzeczywistość przyniosła zgoła inne rozwiązania. Już w pierwszej połowie Błękitnie wyrobili sobie trzybramkową przewagę. Paweł Oszmaniec, Mateusz Szymczyk oraz Mariusz Kossakowski pokonali bramkarza Eleksu i zapewnili sobie spokojną drugą połowę. Po zmianie stron Oszmaniec dołożył jeszcze cztery gole, a jednego dołożył Sławomir Jarosz. Honorowe trafienie dla Eleksu zaliczył Mateusz Rojek i mecz zakończył się wygraną 8:1 Błękitnych i odskoczył sobotniemu rywalowi w tabeli na sześć punktów.

Mecz Prezesjusze kontra Korona był jednostronnym widowiskiem drużyny walczącej o zajęcie drugiego miejsce w lidze. W pierwszej połowie Tomasz Gaca dał prowadzenie Koronie, a podwyższył Andrzej Pierzak. Jeszcze w tej części gry swój popis zaczął Michał Chichłowski, który strzelił pierwszą z czterech bramek.   Do przerwy Korona prowadziła 3-0, a po zmianie stron kontynuowała dobrą grę, pokonując bramkarza Prezesjuszy. Formą strzelecką popisali się Roland Konieczny, Krzysztof Prokop i dwa razy Paweł Telega. Honorowe trafienie dla Prezesów zdobył Mateusz Mędrek. Korona pozostaje w grze, wygrywając 10-1 zmniejszyła dystans do drugiego zespołu w lidze.

Na koniec lider Ampex Jaczów grał z wiceliderem Kml Invest. Do przerwy bez goli, po zmianie stron Sergiusz Kupaj dał prowadzenie Kml, a pod koniec spotkania, gdy żółtą kartkę obejrzał Tomasz Delida, Krystian Torboś z Kml podwyższył prowadzenie i dał zwycięstwo dotychczasowemu wiceliderowi. Ampex spadł na drugie miejsce w tabeli, a Kml prowadzi w wyścigu o bezpośredni awans do I ligi. Wszystko przed nami, chociaż czasu coraz mniej.