STAŁO SIĘ
wtorek, 05 marca 2019 20:48

W piątek pierwszego dnia marca odbyła się 16.kolejka II ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Stało się, doszło do kilku zmian, na które czekali kibice poszczególnych drużyn, ale co mają powiedzieć pozostali fajni, których drużyny nie osiągnęły wyników korzystnych.

Na początku lider El-Trans mierzył się z ekipą LO1 Team. Licealiści potrafili zaskakiwać rywali z wyższej półki ale nie potrafili utrzymać dobrej formy przez cały sezon. W tym spotkaniu El-Trans nie pozostawił złudzeń drużynie LO. Zapewnienie awansu wyraźnie dobrze podziałało na El-Trans, którzy w pierwszej połowie dziesięć razy pokonali bramkarza LO, a uczynili to Mateusz Chrostowski trzy razy, a Jarosław Gaszewski, Mateusz Gieszoft i Sebastian Matuszewski po dwa razy, jednego gola dołożył Remigiusz Komisarz. Po przerwie lider wieńczył dzieła zniszczenia, pomimo że Dominik Nietopiel strzelił gola dla LO1 w chwilę po tym, jak Mateusz Gieszoft ujrzał żółtą kartkę. Po 19 minucie gole strzelali już tylko gracze El-Transu. Komisarz zdobył hattricka, Chrostowski strzelił kolejne dwa gole. Bilans bramkowy poprawili jeszcze Sebastian Matuszewski, Jarosław Gaszewski, Arkadiusz Leśniak oraz Norbert Bogdanow. Wynik 19-1 pokazuje z jakim impetem El-Trans wkracza do I ligi.

W&M Łago mierzyło się z ostatnimi w tabeli Prezesjuszami. Łago teoretycznie miało najłatwiejszy mecz, by utrzymać miejsca gwarantujące grę w barażach. Zaczęło się zupełnie inaczej. Mateusz Mędrek dał prowadzenie Prezesom, do remisu doprowadził Krzysztof Azmin, jednak jeszcze przed przerwą kolejne trafienie zaliczył Mędrek i Łago przegrywało 1-2. Po zmianie stron za wiele się już nie działo, prowadzenie podwyższyli Mateusz Wysocki oraz Oskar Zahorski. Było 4-1 dla Prezesjuszy i wydawało się, że jest po meczu, jednak do odrabiania strat wzięli się gracze Łago, jednak sił starczyło tylko na gole Krystiana Karwatki i Krzysztofa Azmina. Mecz zakończył się wygraną Prezesjuszy 4-3, a Łago straciło komfort przewagi punktowej nad kolejnymi ekipami w tabeli.

W kolejnym meczu Dzikie Koty grały z Nadodrze. Do przerwy wymiana ciosów, na gol Wojciecha Woźniaka z Dzikusów odpowiedział Marcin Kapuśniak, po chwili drugiego gola dla Kotów zdobył Bartłomiej Ręba, a na 2-2 trafił Michał Smereczniak. Druga połowa to już popis Nadodrza, po dwie bramki Dominika Nakoniecznego oraz Michała Smereczniaka i jedno trafienie Marcina Kapuśniaka. Oczywiście zespół Dzikich Kotów nie był dłużny najpierw Marcin Sitnik, po chwili Piotr Ręba i na koniec Marcin Kurosz zmniejszali rozmiar porażki. Ostatecznie przegrana 5-7 ujmy Dzikim Kotom nie przynosi, a Nadodrze dzięki wygranej wskoczyło na czwarte miejsce gwarantujące im grę w barażach o awans.

Mecz na szczycie trzeciego E-Towers Famaba z drugim Los Amigos było wyrównanym meczem, na który wskazywał również wynik do przerwy. Los Amigos objęli prowadzenie po golu samobójczym Krystiana Kraski, pod koniec pierwszej połowy Bartłomiej Hauke doprowadził do wyrównania.  W drugiej połowie mecz nadal był zacięty, jednak do bramki trafiali tylko zawodnicy Los Amigos, a konkretnie Alan Furman oraz Kajetan Frankowski. Dzięki wygranej, Los Amigos odskoczył swoim piątkowym rywalom na trzy punkty, co daje im psychologiczną przewagę tuż przed finiszem ligi.

Na koniec kolejki Korona Nosocice grała z ekipą Eleks. Do przerwy bez emocji i bez goli, natomiast po zmianie stron Dominik Stopa strzelił dwa gole dla Eleksu, kontaktowe trafienie zaliczył Tomasz Gaca, ale wtedy Mateusz Rojek i Dominik Stopa podwyższyli prowadzenie Eleksu. Rozmiar porażki zmniejszył Roland Konieczny.

Po tej kolejce El-Trans i Los Amigos umocnili się na dwóch pierwszych miejscach, a Nadodrze wskoczyło na czwartą pozycję dającą im szansę na grę w barażach. Na finiszu sytuacja robi się coraz bardziej klarowna.