W EXTRALIGOWYM TEMPIE
poniedziałek, 23 października 2017 08:07

W niedzielny wieczór odbyła się druga kolejka Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Wszytko toczyło się w szybkim tempie i na wysokim poziomie.

Zaczęło się od meczu Sobota SWS Invest z ZZPD Rudna. Gracze mistrza i lidera rozgrywek szybko udokumentowali swoje aspiracje, już w trzeciej minucie Kamil Kaczmar pokonał bramkarza Soboty, a w 8 minucie Łukasz Szuszkiewicz podwyższył prowadzenie. Gdy w 15 minucie Adam Filbier z Rudnej otrzymał żółtą kartkę wydawało się, że gracze Soboty mogą zdobyć gola, gdyż w bramce ZZPD w tym meczu wyjątkowo występował Konrad Węglarz. Jednak do przerwy wynik pozostał bez zmian. Po przerwie Andrzej Koryciński strzelił na 3-0 a pięc minut później Łukasz Szuszkiewicz podwyższył na 4-0. Ostatnie minuty meczu to usilne starania Soboty, by strzelić honorowego gola, co w końcu udało się Marcinowi Nieradka. Ostateczny wynik 4-1 dla ZZPD Rudna i nadala pozycja lidera.

Spotkanie Bizpol konta Budrem to chęć odegrania się Bizpolu po nieudanym wejściu w sezon. Początek meczu z Budremem, to również słaby efekt, szybko stracony gol po strzale Szymona Gila i Bizpol przegrywał. Jeszcze w pierwszej połowie Jakub Przymus doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie Michał Zarębski ponownie wyprowadził Budrem na prowadzenie, jednak później Marcin Szewczyk z Bizpolu wziął sprawy w swoje ... „nogi” dwa razy pokonał Łukasza Kloc i dał wygraną i pierwsze trzy punkty w tym sezonie dla Bizpolu.

Wypożyczalnia Radoxim mierzyła się z Mprojekt i zaczęło się od gola Tomasz Kieszkowskiego i prowadzenia Mprojekt, ale jeszcze w pierwszej połowie Łukasz Ciarach doprowadził do wyrównania. Druga część meczu to popis Patryka Kozłowskiego i Mariusza Pinkowskiego z Radoxim, którzy strzelili po dwa gole, a jednego dołożył Patryk Kubiak. Gracze Mprojekt walczyli i naciskali rywali trafiając na 2-3 Tomasz Kieszkowski oraz na 3-5 Piotr Janaś, jednak to było za mało na dobrze dysponowaną ekipę Radoxim, która ostatecznie wygrała 6-3.

Ostatnim niedzielnym meczem był pojedynek ZZ Polska Miedź kontra Gum-Mar. Pierwsza połowa już praktycznie rozstrzygnęła losy spotkania, Krystian Mucha bardzo szybko strzelił gola dla Gum-Maru, po kilku minutach podwyższył prowadzenie. Tomasz Trznadel dołożył dwa gole, a jednego strzelił Michał Długosz i do przerwy było 5-0. Po zmianie stron Miedziowi chcieli pokazać się z lepszej strony i potrafili pokonać bramkarza Gum-Mar, a konkretnie uczynili to Mateusz Bukała, Maciej Kierepka i Karol Kobiałka. Na więcej zabrakło czasu i gracze Gum-Mar też nie pozwolili sobie na to by stracić wypracowaną przewagę.

Na pierwszym miejscu w lidze ZZPD Rudna, z taką samą ilością punktów Gum-Mar, a za ich plecami Wypożyczalnia Radoxim, Budrem, Sobota SWS Invest, Bizpol i Mprojekt. Bez punktu w lidze ZZ Polska Miedź.