CIEKAWY WIECZÓR
poniedziałek, 24 października 2016 21:04

W niedzielny wieczór odbyły się dwa Extraligowe spotkania. Oba były z różnych kolejek, dlatego żeby być na bieżąco przedstawiamy od razu wyniki tych meczów.

Jako pierwszy został rozegrany mecz 7. kolejki pomiędzy drużynami ZZPD Rudna i Trustbuddy. Obie ekipy po dwóch meczach miały komplet punktów i były na czele w tabeli. Jednak to spotkanie dobitnie pokazało, kto w tym momencie jest w lepszej formie i dysponuje większą ławką rezerwowych. Po kontuzji Szymona Gila, Trustbuddy mieli ma ławce zaledwie jednego zawodnika, natomiast Rudna miła kilkunastu graczy. W drugiej minucie prowadzenie dla ZZPD zdobył Paweł Żmudziński. Wynik 1:0 utrzymywał się do drugiej połowy, kiedy Łukasz Stachów zdobył drugiego gola. Z każdą minutą Trustbuddy miało mniej sił, a ZZPD spokojnie to wykorzystali, najpierw Mariusz Smoliński trafiła na 3:0, a wynik meczu na 4:0 ustalił Mateusz Kochman. Niezwyciążoną drużyną pozostaje ZZPD Rudna.

Był mecz na szczycie, odbył się też mecz drużyn, które walczą by wydostać się ze strefy barażowej. Jak wiadomo po wycofaniu się z rozgrywek PoliArt Bartosik, najgorszym miejscem jakie można zająć w tym sezonie jest barażowe. Budrem mierzył się z ZZ Polska Miedź.  Spotkanie było niesamowicie wyrównane i emocjonujące aż do ostatniej minuty, w której to rozstrzygnęły się losy spotkania. Budrem objął prowadzenie w 12 minucie za sprawą strzału Pawła Olszanowskiego, jeszcze przed przerwą Sebastian Suszyński z Polskiej Miedzi doprowadził do remisu, by po chwili strzelić gola dającego prowadzenie swojej ekipie. Druga część meczu zaczęła się od szybkiego gola Rafała Kraus z Budremu i wyrównania. Po golu Pawła Bednarskiego w 22 minucie długo utrzymywało się prowadzenie Polskiej Miedzi, aż do wspomnianej na początku ostatniej minuty. Na 42 sekundy przed końcem starcia gola na 3:3 zdobył Mateusz Małucki z Budremu. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Rafał Kloc z ZZ Polska Miedź zadał decydująco cios, trafiając w ostatnich sekundach i dając ważne zwycięstwo swojej drużynie 4:3 i pierwszy trzy punkty w tym sezonie dla Polskiej Miedzi. Będzie ciekawie.