MAMY SPADKOWICZA
środa, 21 lutego 2024 20:33

Tydzień wcześniej poznaliśmy mistrza Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej sezonu 2023/24, a w minioną niedzielę znany jest nam spadkowicz z Extraligi. Już wiemy, ze grono Extraligowców opuści MZZPD HMG, mimo świetnego składu mają najgorszy atak w lidze i to zadecydowało o spadku. Pauzujący w ten weekend zespół ZZPPM HMG spadł z czwartego miejsca na przedostatnie, ale jest już pewny utrzymania. Co zaskakujące i niespotykane, szósty zespół w stawce, ma tyle samo punktów co trzeci. Ale po kolei....

Na początku MZZPD HMG grało z Mert i już do przerwy związkowcy z Huty przegrywali trzema bramkami. Dariusz Warian, Alan Furman i Paweł Jóźwiak pokonali bramkarza MZZPD i już było praktycznie po meczu, w drugiej połowie tylko Marcin Zdziechowicz znalazł drogę do bramki Mertu i mecz zakończył się wygraną Mert 3-1, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce z przewagą dwóch punktów nad kolejnymi czterema zespołami, a niedzielny rywal Mertu MZZPD HMG z dorobkiem 10 oczek spada z ligi.

W kolejnym meczu Team Lipinki mierzył się z Bizpolem i niespodziewanie rozniósł rywali 9-3. W pierwszej połowie Przemysław Jastrzębski, Radosław Szafer, Alan Wojtaszek i Łukasz Krawczyk dali prowadzenie Team Lipinki, a Bizpol odpowiedział trafieniami Michała Morawskiego i Mateusza Waluka. Druga odsłona meczu była jeszcze lepsza w wykonaniu Team Lipinki. Ponownie Jastrzębski, Szafer, Krawczyk i dwa razy Wojtaszek pokonali bramkarza Bizpolu, ale tym razem odpowiedział tylko Morawski. Wysoka przegrana Bizpolu zepchnęła ich z trzeciego miejsca.

Na koniec niedzielnych zmagań odbył się mecz na szczycie, mistrz MZZPD Rudna grał z wiceliderem Gum-Mar. Juz do przerwy Maciej Rybak, dwa razy Andrzej Koryciński i Mateusz Kochman pokonali bramkarza Gum-Mar i było 4-0. Po przerwie Łukasz Strzelecki zdobył bramkę kontaktową, ale odpowiedzieli Rybak i Koryciński. Na kolejne gole Gum-Maru Jaosława Wielgusa i Grzegorza Karbownika odpowiedział Koryciński i mecz zakończył się wygraną MZZPD Rudna 7-3. Gum-Mar spadł na trzecie miejsce, a mistrz jest mistrzem.