TO JUŻ KONIEC
poniedziałek, 14 marca 2022 18:43

W sobotę 12. Marca odbyła się 18, ostatnia kolejka I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Mecze rozpoczęły się o godzinie 19:15. Dwa wcześniejsze, które miały się odbyć, zakończyły się walkowerem dla drużyny Lombard 66 i E-InstalPro. Zryw Kotla i Team Lipinki nie były w stanie rozegrać swoich meczów i wszystko zakończyło się w przyspieszonym tempie.

KS Kłobuczyn szybko rozprawił się z SM Nadodrze. Bramki Adama Kubika i dwie Tomasza Dąbrowskiego dały prowadzenie 3-0 po czternastu minutach. Jeszcze w pierwszej połowie Alan Grombik zmniejszył straty mieszkaniówki, ale Bartek Raczkowski po chwili przywrócił wcześniejszą różnicę. W drugiej połowie Adam Kubik i Patryk Makowski strzelili kolejne gole dla KS Kłobuczyn, a Alan Grombik strzelił gola na 2-6 i SM doznał kolejnej, ostatniej porażki w sezonie.

Mecz Eleks kontra Sparta Sława rozstrzygnął się w pierwszej połowie meczu, w której Grzegorz Podgórski, Sebastian Matuszewski i Remgiusz Komisarz strzelili gole dla Eleksu. Druga część spotkania, to praktycznie gol za gol, Podgórski strzelił dla Eleksu, a Miłosz Matczak dla Sparty, Matuszewski dla Eleksu, a Piotr Budzyna dla Sparty, Matuszewski ponownie dla Eleksu, a Matczak dla Sparty. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6-3 i pozwolił Eleksowi awansować na siódme miejsce w tabeli.

Ostatni mecz lidera Gwardii Białołęka  PWiK Głogów był o dziwo wyrównany. Dla wodociągowców strzelili Marcin Płaziak i Sebastian Jeżewski, lider szybko zaczął odrabiać straty, najpierw Mateusz Heleniak, potem Hubert Dęga o raz Mateusz Momot i już Gwardia była na prowadzeniu. Do kolejnego remisu doprowadził Płaziak. PWiK kolejny raz wyszła na dwubramkowe prowadzenie po golach Pawła Kondratyka oraz Darka Ancygiera. Końcówka należała do zespołu z Białołęki i po dwóch trafieniach Momota padł remis 5-5. Gwardia wygrała ligę z punktem przewagi nad drugim E-InstalPro.

Trzecie miejsce zajął Lombard 66, a czwarte Team Lipinki i to te dwie drużyny zagrają w barażach o awans do Extraligi.