WIĘCEJ EMOCJI
niedziela, 20 grudnia 2020 19:24

W sobotę 19 grudnia odbyła się 5. kolejka 1.ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Pauzował zespół E-InstalPro. Trochę zaskoczeń, trochę wyjaśnień, a przede wszystkim dużo emocji.

Zaczęliśmy o godzinie 16:30 spotkaniem Korona Nosocice kontra Sparta Sława. Idealna szansa na pierwsze punkty dla sławian, jak również szansą na odbicie się od dolnych rejonów tabeli nosociczan. Korona objęła prowadzenie po strzale Pawła Telegi, do wyrównania doprowadził Seweryn Suchorski. Podobnie było kilka minut później, ponownie na prowadzenie, ponownie za sprawą Telegi wyszła Korona, jednak tym razem do remisu doprowadził Miłosz Matczak. Gdy do bramki Sparty trafił Roland Konieczny było 3-2 dla Korony, a rywale nie mieli już czasu odpowiedzieć. Po zmianie stron wydawało się, że Korona może powiększyć przewagę, ale futsal ma w zwyczaju, że zaskakuje. Gole w drugiej odsłonie zdobywali wyłącznie gracze Sparty, Miłosz Matczak doprowadził do remisu, a na minutę przed końcem Sławomir Baumann zdobył gola dającego pierwszą wygraną w sezonie i pierwsze punkty. Zwycięstwo 4-3 nie spowodowało, że Sparta Sława zmieniła swoje położenie, jednak ma teraz tyle samo punktów, co trzy inne ekipy w pierwszej lidze.

Mecz na szczycie, tak był zapowiadany pojedynek lidera Gum-Mar z drugą Daytona. Spotkania lepiej ułożyło się dla Daytony, która jako pierwsza objęła prowadzenie po golu zdobytym przez Krystiana Woźniaka. Trzy minuty później odpowiedział Tomasz Łojewski. W końcówce pierwszej połowy Adrian Woźniak z Daytony najpierw obejrzał żółty kartonik, a następnie po upływie kary zrehabilitował się, strzelając gola dającego prowadzenie 2-1 do przerwy. Po zmianie stron Tomasz Urbaniak strzelił gola dla Gum-Maru i było 2-2. Końcówka meczu należała do Daytony, a będąc bardziej dokładnym do Przemysława Kasprzyka, która dwa razy pokonał bramkarza Gum-Maru i dał zwycięstwo Daytonie, która objęła fotel lidera.

W innym meczu "środka tabeli" LO1 Team mierzył się z Prezesjuszami. Pierwsza połowa należała do prezesów, którzy strzelili jedną bramkę autorstwa Dawida Kraski i to by było na tyle podsumowując protokół meczowy. Druga część spotkania to już więcej zamieszania, najpierw do remisu doprowadził Krzysztof Kukła, a trzy minuty później za sprawą Michała Józków licealiści prowadzili 2-1. Wydawało się, że LO1 odmieniło losy spotkania, jednak w ostatnich minutach Prezesjusze przycisnęli rywali i Krystian Kraska wyrównał, Damian Wiśniewski dał ponowne prowadzenie, a Patryk Kraska ustalił wynik meczu i przypieczętował drugie zwycięstwo w sezonie Prezesjuszy. Tym samym obie ekipy mają teraz po sześć punktów i znajdują się w środku stawki.

Na koniec mecz KML Invest kontra Eleks. To jedyne spotkanie, w którym drużyny dzieliło "aż" sześć oczek. Lepiej w meczu wszedł zespół Eleks, który zdobył pierwszego gola w czwartej minucie, po uderzeniu Sebastiana Matuszewskiego. Jakub Gorzelańczyk z KML w piątej minucie obejrzał żółtą kartkę, a w dziesiątej doprowadził do wyrównania. Piętnasta minuta okazał się pechowa dla Eleksu, którzy stracili dwa gole w przeciągu trzydziestu sekund. Najpierw gola strzelił Dominik Nakonieczeny, a po chwili to samo uczynił Sergiusz Kupaj. Druga połowa rozpoczęła się tak, jak kończyła pierwsza - od goli KML. Gorzelańczyk i Nakonieczny podwyższyli prowadzenie, a w ostatniej sekundzie rozmiar porażki zmniejszył Matuszewski. Wynik 5-2 daje zespołowi KML Invest drugą lokatę po 5.kolejce. czterech rozegranych meczach same wygrane, podobnie jak Daytona. Tyle samo punktów, co wcześniej wspomniane zespołu zgromadziła ekipa Gum-Mar, jednak Ci mają pięć meczów za sobą. W "czubie" ścisk, zapowiada się ciekawy okres świąteczno-noworoczny, który może nam trochę wyklarować sytuację.