PIERWSZE KOTY ZA….
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:32

W sobotę 21.11.2020 odbyła się 1. Kolejka I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Teraz możemy więcej powiedzieć o „nowych" zespołach. W sumie to nie są do końca takie nowy drużyny, gdyż występują tam dobrze znani zawodnicy, wcześniej grający w ekipach MProjekt oraz Opony Expres, więc mają doświadczenie w rozgrywkach Głogowskiej Amatorskiej Lidze Halowej. Do rzeczy.

Mecze rozpoczęły się o 17:30 od starcia Sparta Sława oraz Daytona. Już do przerwy po trzech golach Woźniaków, dwóch Adriana i jednej Krystiana, oraz golu Dariusza Kubickiego Daytona prowadziła 4-0 i było jasne kto ma więcej doświadczenia na futsalowych parkietach. Po zmianie stron Miłosz Matczka strzelił kontaktowego gola dla ekipy ze Sławy, ale to tylko rozzłościło Daytone. Jakub Turański oraz Adrian Woźniak strzelili po dwie bramki, a Jacek Gronowski i Mateusz Pasiak dołożyli po jednym, trafieniu i skończyło się na 10-1 dla Daytony. Pierwszy punkty zapisane.

W kolejnym meczu spotkały się dobrze nam znane zespoły Kml Invest oraz Korona Nosocice. Na początku meczu Kml objęło prowadzenie za sprawą Krystiana Karwatki, do remisu po trzech minutach doprowadził Maciej Szczepański. W końcówce pierwszej połowy Karwatka ponownie pokonał bramkarza Korony i było 2-1 dla Kml. Po zmianie stron Michał Chichłowski doprowadził do remisu po dwa, jednak po niespełna 30 sekundach znowu na prowadzeniu było Kml. Tym razem gola zdobył Mariusz Białek, a cztery minuty później strata Koorny wynosiła się dwa gole. Na listę strzelców wpisał się Dominik Nakonieczny. W końcówce rozmiar porażki zmniejszył Roland Konieczny ustalając wynik meczu na 3-4. Pierwsze zwycięstwo w sezonie po wyrównanym meczu na konto Kml Invest.

Mecz E-InstalPro kontra Prezesjusze zapowiadał się jako łatwa przeprawa dla E-InstalPro, ale tylko dlatego, że nie mieliśmy informacji o składzie Prezesjuszy. Już w pierwszej połowie, praktycznie sam z rywalami, rozprawił się Krystian Kraska, który ustrzelił hattricka. Fakt, nie był to klasyczny hattrick, bo przerwanym golem Dominika Stopy z E-InstalPro, który później obejrzał żółty kartonik i osłabił swoją drużynę. Pod koniec pierwszej połowie prowadzenie Prezesjuszy powiększył Jakub Blejwas, ale szybko odpowiedział Sebastian Jeżewski. Do przerwy 4-2 i pewne prowadzenie Prezesów, a po zmianie stron Blejwas dołożył drugiej trafienie i drużyna Prezesjuszy zdobyła pierwsze trzy punkty w nowym, lepszym sezonie 2020/21.

Na koniec sobotnich meczów nowa ekipa Gum-Mar mierzyła się z LO1 Team. Licealiści szybko zaczęli strzelanie, bo już w 3 minucie było 1-0 po golu Adriana Śnioszka. Po kilku minutach odpowiedź Gum-Maru przyszła ze zdwojoną siłą, Wojciech Nogaj i Łukasz Plewko odwrócili wynik zdobywając po jednym golu i nagle było 2-1 dla Gum-Maru. Do remisu po 2 doprowadził Aleksander Lasota. Ale jeszcze przed przerwą Łukasz Strzelecki oraz Bartosz Karbownik wyprowadzili Gum-Mar na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Marcin Dorożyński z LO1 zmniejszył straty ale to tylko sprowokowało Gum-Mar do lepszej gry. Łukasz Strzelecki zdobył pięć goli, dwa dołożył Tomasz Trznadel, a po jednym strzelili Łukasz Plewko, Marek Husar i Mariusz Gujski. Licealiści odpowiedzieli golami Aleksandra Lasoty oraz Gracjana Ertmana. Pewne zwycięstewo Gum-Maru na początek sezonu stawia ich w gronie faworytów tej ligi. Zobaczymy czy to początek drogi po awans, czy miłe złego początki. Zapowiada się ciekawie I liga sezonu 2020/21.