BEZ ZMIAN
poniedziałek, 24 lutego 2020 19:17

W piątkowy wieczór 21. Lutego odbyła się 15.kolejka I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W tej serii spotkań pauzował zespół PWiK Głogów, który znajduję się dokładnie w środku tabeli. Faworycie wygrali swoje spotkania i przybliżyli się swoich celów przedsezonowych.

W pierwszym spotkaniu Mert mierzył się z zespołem  4 Batalion Inżynieryjny. Pierwsza połowa rozpoczęła się od pewnych strzałów Marcina Tupiec i Damiana Krupa, którzy pokonali bramkarza wojskowych i prowadzili 2-0 do przerwy. Po przerwie Jarosław Trybus strzelił bramkę kontaktową, jednak odpowiedź zawodników Mert była szybka, najpierw Jakub Gierczak, a po chwili Krupa strzelili po golu i było już 4-1. 4 Batalion nawiązał walkę poprzez bramki strzelone przez Bartłomieja Pędzik oraz Michała Mackiewicz. W samej końcówce Mert przesądził o wygranej dzięki bramkom Marcina Szymczaka oraz Ireneusza Przybylskiego. Mert w lidze zajmuje trzecie miejsce, które prawdopodobnie zachowa do ostatniej kolejki i zagra w barażach o awans do Extraligi.

Spotkanie lidera Los Amigos z zespołem Budowlani-Paździoch miało jednego faworyta, a dodatkowo Michał Szmaciński z Budowlanych na początku spotkania pomógł jeszcze Los Amigos, gdy został ukarany czerwoną kartką. W pierwszej połowie Konrad Olak ustrzelił hattricka, a jedną bramkę dołożył Tomasz Dąbrowski. Do przerwy 4-0. Po zmianie stron Dawid Górecki strzelił kontaktowego gola dla Budowlanych, jednak to tylko chwilowy przestój Los Amigos, którzy systematycznie zdobywali kolejne gole, dwa Olak, a po jednym Dąbrowski, Dawid Górecki, Rober Stec i Marek Szulgacz. W samej końcówce gdy Los Amigos miało już zapewnioną wygraną nieco spuścili z tonu, co wykorzystali Budowlani, Andrzej Waniukiewicz oraz Sebastian Jeżewski strzelili po bramce i zmniejszyli rozmiar porażki do stanu 3-9. Los Amigos zajmuje pierwsze z trzypunktową przewagą na drugim El-Trans i do końca sezonu musi mieć się na baczności.

Starcie w dolnych rejonach tabeli MProjekt kontra  W&M Łago. Jedni walczą jeszcze o bezpieczne utrzymania i uniknięcie baraży, a drudzy powoli przygotowują się do gry w barażach o utrzymanie. Zaczęło się od gola Dariusza Kubickiego dla MProjekt, ale szybko wyrównał Sebastian Kułakowski i do przerwy mieliśmy remis po jeden. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsze, od gola dla MProjekt, którego tym razem zdobył Jacek Gronowski, a wyrównał tak samo jak w pierwszej połowie Kułakowski. Następnie w ciągu sześćdziesięciu sekund gola dla MProjekt strzelił Mateusz Pasiak, a dla Łago Szymon Mieczykowski. Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami  MProjekt zadał decydujący cios trafiając w ostatnich minutach meczu. Szalę zwycięstwa na korzyść MProjekt zdobył Przemysław Kasprzyk.

W ostatnim meczu 15.kolejki wicelider El-Trans podejmował E-Towers Famaba, które wciąż liczyło na zajęcie trzeciego miejsca. Po żółtej kartce dla Norberta Bogdanow Famaba objęła prowadzenie po strzale Jakuba Papugi i przybliżyła się do swojego celu. Następnie Patryk Kraska obejrzał żółtą kartkę i do remisu doprowadził Sebastian Matuszewski. Pierwsza połowa kończyła się dwoma golami Famaby, zdobytymi przez Gabora Noski oraz Pawła Chrupcała i nieoczekiwanym prowadzeniem 3-1. Druga część meczu rozpoczęła się od pościgu El-Trans, gola kontaktowego zdobył Matuszewski, a do remisu doprowadził Marcel Michalczak. W kolejnych minutach kolejne gole zdobywali zawodnicy El-Trans, a czynili to ponownie Michalczak,a następnie Remigiusz Komisarz, Jakub Stachowiak oraz Mateusz Gieszoft. Wynik spotkania w samej końcówce ustalił Robert Nomejko, trafiając na 7-4. El-Trans utrzymał się w walce o zwycięstwo w I lidze i wciąż ma szansę na bezpośredni awans do Extraligi.