WALKA DO KOŃCA
wtorek, 11 lutego 2020 15:59

W II lidze nikt nie chce oddać pierwszego miejsca, jak widać walka będzie toczyła się do samego końca sezonu 2019/20. Teraz po 13. Kolejce lider prowadzi dzięki lepszej różnicy bramek, co może się zmienić w każdej chwili. Miniona kolejka była podzielona na dwa dni, w sobotę i niedziele mecze rozpoczęły się o godzinie 15:00, a pauzowała ekipa LO1 Team znajdująca się dokładnie w środku stawki.

W pierwszym spotkaniu trzecia Korona podejmowała czwarte Nadodrze, które objęło prowadzenie w piątej minucie po strzale Bartłomieja Janik. Odpowiedź Korony błyskawiczna w pół minuty Mateusz Potkowski wyrównał, a Krzysztof Prokop dał prowadzenie 2-1.  Jeszcze w pierwsze połowie prowadzenie Korony podwyższył Roland Konieczny i było 3-1. Po zmianie stron Paweł Telega z Korony dołożył jeszcze jedną bramkę, ale wtedy Nadodrze zaczęło atakować, Michał i Miłosz Smereczniak zdobyli w sumie trzy gole i było gorąco. Ostatecznie bramka Michała Chichłowskiego z Korony zapewniła wygraną 5 – 4 i utrzymanie trzeciej lokaty dającej szansę gry w barażach o awans.

W kolejnym sobotnim meczu wicelider Kml Invest grał z ostatnim w stawce Prezesjuszami. Krystian Torboś szybko dał prowadzenie Kml, po chwili samobójcze trafienie zaliczył Piotr Mędrek i było już 2-0, Jeszcze w pierwszej połowie Filip Chyży podwyższył na 3-0. Druga połowa rozpoczęła się od rehabilitacji Mędrka, który tym razem trafił do właściwej bramki i zmniejszył straty do Kml. Na kolejnego gola czekaliśmy tylko chwilę, a tym razem bramkę strzelił Sergiusz Kupaj i Kml ponownie odskoczyło na 3 bramki, a tym razem straty zmniejszał Radosław Wysocki. W ostatnich dziesięciu minutach gole zdobywali tylko zawodnicy Kml, Max Czerwik i dwie Filip Chyzy ustalając wynik spotkania na 7-2. Tym samym nie tracą kontaktu z pierwszym Ampexem.

W niedziele rozpoczęliśmy od starcia E-InstalPro kontra Błękitni Wierzbnica.  Wyrównany pojedynek od początku do końca. Bohaterem Błękitnych został Paweł Oszmaniec, który strzelił pierwszego gola, jak również ostatniego decydującego o zwycięstwie z E-InstalPro, w sumie zapisał na swoim koncie cztery gole, a w sukurs przyszli Sebastian Stankiewicz oraz Mariusz Kossakowski. Mimo dzielnej postawi i podjęcia walki przez Kacpra Kruczek z E-InstalPro, który sam zdobył wszystkie bramki dla swojej ekipy i jako jedyny nawiązał walkę ze swoim alter ego z Błękitnych, to nie miał wystarczającego wsparcia w kolegach. Wierzbnica wygrała kolejne spotkanie i oderwała się od dnia tabeli, ciekawa walka o nie zajęcie miejsca na dole stawki.

W ostatnim meczu 13. Kolejki przedostatni Eleks miał za rywala lidera Ampex Jaczów. Wiadomo kto był faworytem i nie pozostawił złudzeń. Pewna wygrana 11-0 pozwoliła utrzymać fotel lidera i być w uprzywilejowanej sytuacji przed kolejnymi meczami. Bramki dla drużyny z Jaczowa zdobywali: Łukasz Gumienny dwie, Wojciech Mysłowski cztery, Szymon Zastawny dwie, a po jednej Łukasz Nockowski oraz Michał i Dawid Budziszewscy. 11-0 robi wrażenie i zapewni miano najbardziej ofensywnej ekipy w lidze.