NA CZELE BEZ ZMIAN
wtorek, 11 lutego 2020 15:46

W sobotę 8 lutego odbyła się już 13.kolejka I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Tym razem odpoczywał zespół MProjekt, który chętnie powalczyłby o punkty – tak potrzebne. Mecze rozpoczęliśmy o godzinie 16:30 i po rozstrzygnięciach można stwierdzić, że na szczycie mamy status quo. Lider i wicelider jeszcze bardziej uciekli pozostałym ekipom i już tylko między sobą stoczą walkę o bezpośredni awans do Extraligi.

Na początku Los Amigos podejmowało W&M Łago, zaczęło się od przewidywanego prowadzenie lidera w siódmej minucie, po strzale Kajetana Frankowskiego było 1-0 dla Los Amigos. Następnie Kordian Ficek doprowadził do wyrównania i dał niespodziewane prowadzenie broniącym się przed spadkiem Łago 2-1. Jeszcze przed przerwą Marek Szulgacz trafił na 2-2. A po zmianie stron Piotr Juni z Łago ponownie wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, jednak tylko chwilowe. Niespełna minutę później Tomasz Dąbrowski strzelił na 3-3, a w 26 minucie Kajetan Frankowski zdobył bramkę na wagę zwycięstwa, trzech punktów i fotelu lidera. Los Amigos nie zwalnia w drodze do Extraligi.

Walczący o trzecie miejsce, dające grę w barażach o awans, zespół Mert mierzył się z chcącym uniknąć spadku PWiK Głogów. Wodociągowcy potrafią pozytywnie zaskakiwać w tym sezonie. Zaczęło się od bramki Zbigniewa Więdłocha i prowadzenie faworytów. Wtedy do gry wziął się główny bohater tego meczu, który napędzał każdą akcję Marcin Płaziak. Chociaż wyrównującego gola strzelił Paweł Kondratyk, to kolejna dwa były autorstwa wcześniej wspomnianego Płaziaka. W pierwszej połowie jeszcze jedno trafienie dla PWiK zaliczył Dariusz Ancygier i było już 4-1. Po zmianie stron o dziwo Mert nie pokazał się z lepszej strony. W przeciwieństwie do PWiK. W drugiej połowie Płaziak strzelił kolejnych pięć goli, co może budzić podziw. Dwie bramki dołożył Ancygier, a jedno trafienie zaliczył Kondratyk. Zawodnicy Mert zdołali co jakiś czas, co kilka bramek straconych, pokonać bramkarza wodociągowców, czym zmniejszali rozmiar porażki. Po golach Bartosza Skiby i dwóch Miłosza Jóźwiaka ostatecznie przegrali 4 – 11. Wodociągowcy bliżej bezpiecznego utrzymanie niż Mert pewnej gry w barażach o awans. Jeszcze będzie ciekawie.

Mecz E-Towers Famaba kontra Budowlani-Paździoch od początku był wskazywany jako łatwiejszy dla Famaby i tak też było podczas spotkania. W pierwszej połowie na gole Jakuba Papuga, Pawła Chrupcała i Gabora Noskiego z Famaby odpowiedział tylko Jakub Michalski. Druga część spotkania wyglądał niemal identycznie jak pierwsza. Michalski zmniejszył straty Budowlanych, ale wtedy Paweł Chrupcała, Marek Żarczyński i dwa razy Noski pokonali bramkarza Budowlanych, by ostatecznie wygrać 7-2 i zbliżyć się do walki o awans na odległość jednego punkty. Wszystko jeszcze jest możliwe. Oprócz utrzymania zespołu Budowlani – Paździoch.

Na konie wicelider El-Trans grał z czwartym zespołem w stawce -  4 Batalion Inżynieryjny. Łatwo było wskazać faworyta, ale nie spodziewaliśmy się, że różnica będzie tak bardzo widoczna. W pierwszej połowie po golach Mateusza Gieszoft i Norbert Bogdanow El-Trans prowadził 2-0. Po zmianie stron wicelider narzucił sobie jeszcze większe tempo i dołożył kolejne gole, tym razem Mateusza Chrostowskiego, Mateusza Gieszoft i po dwie Jarosława Gaszewskiego i Marcela Michalczaka. Zawodnicy wojskowych zdołali zmniejszyć rozmiar porażki trafiając dwa razy w drugiej połowie. Pokonać bramkarza El-Trans udało się jedynie Filipowie Broszczak i Jarosławowi Trybus. El-Trans pewnie zainkasowali trzy punkty i są krok za liderem, a do końca sezonu trochę punktów do zdobycia.