ZAWÓD LIDERA
środa, 29 stycznia 2020 20:52

Chyba dawno nie miliśmy tak wyrównanej walki o mistrzostwo Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W 11. Kolejce pauzowały trzy zespoły: Sobota SWS Invest, ZZPD Rudna oraz Inevo/Fuego Team. Duży ścisk na górze tabeli i na dole podobna sytuacja. trzy pierwsze zespoły dzielą trzy punkty, cztery zespoły z miejsc 5-8 również dzielą jedynie trzy oczka. Będzie się działo.

Jako pierwsi na parkiet wyszli lider Bizpol oraz trzecia ekipa w tabeli Budrem. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Budremu po strzale Remigiusza Waszkinela, chwilę później żółtą kartkę obejrzał Mateusz Marut, a Marcin Szewczyk strzelił kontaktową bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie Kacper Ciechelski pokonał bramkarza Bizpolu i Budrem prowadził 2-1. Po zmianie stron Wojciech Kubik - bramkarz Bizpolu otrzymał żółtą kartkę, a Budrem szybko to wykorzystał, Szymon Gil zdobył trzecią bramkę. W końcówce po bramce dołożyli Amadeusz Żak iponownie Gil. Pierwsza porażka lidera stała się faktem.

W meczu GPK-SUEZ kontra ZZPPM HMG zdecydowanym faworytem był zespół z huty, jednak trzy punkty nie przyszły im tak łatwo. GPK objęło prowadzenie w dziesiątej minucie po trafieniu Krzysztofa Mroza, do wyrównania doprowadził Jakub Ałdaś, a prowadzenie dla związkowców dał Mateusz Tkacz. Gdy żółtą kartke obejrzał Wiktor Kobiela, do remisu doprowadził Adrian Woźniak. Wynikiem 2-2 zakończyła się pierwsza połowa.  Druga część spotkania rozpoczęła się od gola Tkacza i prowadzenia ZZPPM, chwilę potem Jakub Gąsiorek powiększył prowadzenie graczy huty, W samej końcówce rozmiar porażki zmniejszył Maciej Ćwik. Ostatecznie ZZPPM HMG zgarnęło trzy punkty i zajmuje czwarte miejsce nie bojąc się o spadek ani o zajęcie miejsca na „pudel”.

Na koniec tej serii gier w Extralidze KS Kłobuczyn zmierzył się z ZZ Polska Miedź. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych wrazeń, a pozmianie stron na szybkie dwa gole miedziowców Macieja Kierepki i Pawła Bednarskiego odpowiedział dwukrotnie Krzysztof Pieniążek.od 0-2 do 2-2. Kolejne gole Polskiej Miedzi, autorstwa Piotra Pisarskiego oraz Łukasza Kędzierskiego zapewniły zwycięstwo ZZ Polska Miedź. Punty ważne w kontekście walki o utrzymanie, jak się okazuje wszystko jest możliwe w Extralidze.