SENSACJA?
środa, 08 stycznia 2020 20:36

W niedzielny wieczór byliśmy świadkami 8.kolejki Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W tej serii gier pauzował zespół ZZPPM HMG. Można powiedzieć, że doszło do małej sensacji, ale tylko dla tych, którzy nie śledzą na bieżąco rozgrywek Extraligi, na dobre tory wrócił jeden z zespołów, a pozostałe ekipy w normie – swojej.

Na początku Budrem mierzył się z ZZ Polska Miedź. Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Szymon Gil i Budrem prowadził 1-0, po sześciu minutach do remisu doprowadził Paweł Dybowski. Jeszcze w pierwszej połowie, w jej końcówce Kacper Ciechelski zadał dwa ciosy miedziowym i Budrem prowadził 3-1 do przerwy. Po zmianie stron, bramkę kontaktową zdobył Karol Gancarz, ale sprawy w swoje ręce ponownie wzięli kuzyni Gil i Ciechelski i przypieczętowali wygraną Budremu 5-2.

W kolejnym meczu GPK-SUEZ Głogów podejmowało zespół znajdujący się na zakręcie Sobota SWS Invest. Przed meczem to GPK było wyżej w tabeli, ale pierwszego gola strzelił Łukasz Strzelecki z Soboty, do remisu doprowadził Adrian Woźniak. W końcówce pierwszej połowie mieliśmy sytuację podobną do tej z początku meczu, Mieczysław Gniewosz trafia dla Soboty, a Woźniak – tym razem Krystian, doprowadza do remisu. 2-2 do przerwy i ponownie rozczarowujący wynik dla kibiców Soboty, a GPK mogło liczyć na utrzymanie przewagi nad niedzielnym rywalem. Mało tego, po zmianie stron GPK po raz pierwszy w tym meczu wyszło na prowadzenie po golu Radosława Kosmali i byli bliżej osiągnięcia wymarzonego wyniku. W ostatnich minutach do gry wzięli się zawodnicy ofensywni Soboty. Marcin Nieradka doprowadził do wyrównania, Patryk Kozłowski dał prowadzenie, a Mateusz Domek przypieczętował zwycięstwo Soboty. Długo wyczekiwane i jakże im potrzebne. Czyżby powoli wracali na ścieżkę obraną na początku sezonu? Runda rewanżowa przed nimi, ale czołówka wyraźnie im odjechała.

W meczu na szczycie Bizpol grał z mistrzem ZZPD Rudna. Już w szóstej minucie bramkę dla Bizpolu strzelił Patryk Przymus. Jak się okazało był to jedyny gol jaki oglądaliśmy w tym meczu. W końcówce żółtą kartkę obejrzał Mateusz Surożyński, ale nie wpłynęło to na zmianę wyniku. Pierwsza porażka ZZPD w tym sezonie, pierwsza porażka, która powoduje, że drużyna z Rudnej nie ma najwięcej punktów w całej lidze, pierwsza ekipa, która znalazła sposób na pragmatycznych mistrzów. Bizpol kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jak zapowiadali przed sezonem chcą zdobyć mistrza i na razie wszystko idzie po ich myśli. ZZPD Rudna jeśli chce obronić tytuły zdobywane w poprzednich sezonach musi dać z siebie coś extra, a nie tylko tyle ile im się wydawało, że wystarczy. Robi się naprawdę ciekawie w Extralidze.

Na koniec Inevo/Fuego Team mierzyło się z KS Kłobuczyn. Do przerwy Michał Olejnik i Konrad Gruchała dali prowadzenie barowiczom 2-0. Zmiana stron wpłynęła motywująco na ekipę z Kłobuczyna, która zdobyła kontaktowego gola, autorstwa Jarosława Szymkowiak, ale na tym się skończyło. W końcówce Fuego dobiło rywala, ponownie Olejnik i Gruchała i 4-1 wygrało Inevo/Fuego, co pozwoliło im zrównać się punktami z GPK Suez.