NIEPODLEGŁE MECZE
wtorek, 12 listopada 2019 22:01

W Święto Niepodległości odbyła się 3.kolejka  I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W tej serii spotkań pauzował zespół Budowlani Paździoch. Małe zaskoczenie na sam początek, a później zgodnie z planem, przynajmniej niektórych.

Zaczęło się od meczu wiceliderujących Los Amigos z dołującymi PWiK Głogów. Już w trzeciej minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszli wodociągowcy po strzale Marcina Płaziaka. Do remisu doprowadził Kacper Kocik, a prowadzenie Amigos jeszcze w pierwszej połowie zapewnił Przemysław Szkudlarski. Druga połowa całkowicie należała do PWiK, którzy świetnie prezentowali w defensywie nie pozwalając dotychczasowym liderom strzelić sobie bramki. Sami za to wykorzystali nadarzające się okazje i punktowali rywali. Najpierw na 2-2 trafił Damian Walenczak. Ponownie prowadzenie PWiK dał Paweł Kondratyk, a wynik na 4-2 przypieczętował Płaziak, tym samym dając swojej ekipie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Będzie jeszcze się działo w tym sezonie.

W kolejnym meczu Mert mierzył się z MProjekt. Jedni i drudzy byli bez zwycięstwa, więc zapowiadała się zaciekła batalia o pierwsze punkty. Od słów do czynów szybko przeszli zawodnicy Mert, który po czterech minutach prowadzili po strzale Miłosza Jóźwiaka. Dwie minuty później był już remis za sprawa Piotra Klaski. Kolejne minuty należały do graczy Mert, którzy w pierwszej połowie zdołali strzelić jeszcze trzy bramki, a ich autorami byli Jakub Gierczak i dwa razy Jóźwiak. Po przerwie Jóźwiak się nie zatrzymywał zdobywając kolejna dwa gole, a jego kolega Janusz Kłonowski dołożył jeszcze jedno trafienia. MProjekt stać było na gole Kamila Walnera i Karola Korczak. Ostatecznie Mert wygrał 7-3 i zdobył pierwsze punkty w sezonie. MProjekt na swoje musi jeszcze poczekać .

Mecz E-Towers Famaba kontra 4 Batalion Inżynieryjny zapowiadał się na bardzo zacięty i interesujący. O ile w pierwszej połowie było na styku, bo na gola Krystiana Kraski z Famaby, odpowiedział Michał Mackiewicz. Jeszcze w przed przerwą Na prowadzenie Famabę wyprowadził Tomek Pietrakowski. To druga połowa była już z wyraźnym wskazaniem dla E-Towers, Paweł Chrupcała dwa razy pokonał bramkarza wojskowych, a jedna bramka była samobójcza. Dla 4 Batolionu dublet ustrzelił Michał Falbierski, jednak na więcej nie było stać wojskowych, którzy ostatecznie przegrali 3-5 i doznali pierwszej porażki w sezonie, w swoim drugim meczu. Famaba z kolei wygrała drugi mecz i wskoczyła na miejsce premiowane awansem.

Na koniec El-Trans grało z W&M Łago. Lider pokazał dlaczego zajmuje pierwsze miejsce i pomimo słabszej pierwszej połowy i straconej bramki, po strzale Szymona Mieczykowskiego, to Łago prowadziło. Od 11 minuty przez kolejne 25 dominowali zawodnicy El-Trans. Do remisu doprowadził Remigiusz Komisarz, który w drugiej połowie dał znak do walki o wygraną strzelając drugą bramkę. Kolejne gole padły łupem Mateusza Chrostowskiego oraz Marcele Michalczaka i Sebastiana Matuszewskiego. El-Trans wygrał 7-1 i umocnił się na prowadzeniu, teraz już samodzielnym