NOWA JAKOŚĆ?
niedziela, 10 listopada 2019 20:12

W II lidze odbyła się druga kolejka. Parę ciekawych wyników padło podczas sobotnich spotkań. Można powiedzieć, że nowa jakość pojawiła się w Głogowskiej Amatorskiej Lidze Halowej. Wcale nie musi się to tyczyć nowych zespołów, bo trzeba zwrócić uwagę na świetny start jednej z ekip już ogranych na tym poziomie.

Na początku Nadodrze mierzył się z zespołem Eleks. Jedni i drudzy na starcie zaliczyli potknięcie, więc w tym spotkaniu na pewno ktoś zdobyłby punkty. Nadodrze już w pierwszej połowie ustawiło sobie mecz, w cztery minuty gole zdobyli Sebastian Tryka i dwa Marcin Kapuśniak. Po przerwie Eleks zaczął gonić i prawie im się to udało, kontaktowe trafienie zaliczył Kacper Jankowiak, a straty zmniejszył Mikołaj Dąbrowski. Jednak w ostatnich sekundach zwycięstwo Nadodrzu zapewnił Marcin Lewandowski trafiając na 4-2 i dając swojemu zespołowi pierwsze punkty w sezonie – od razu trzy.

Pierwszy w sezonie mecz zespołu z Jaczowa i od razu ładnie przedstawili się wszystkim kibicom Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Ampex Jaczów grał z ekipą Błękitni Wierzbnica. Na bramkę Mariusza Kossakowskiego dla Błękitnych, trzy razy odpowiedział Krystian Mucha, a raz Damian Kwaśnik i już było 4-1 dla Ampexu. Jeszcze przed przerwą straty zmniejszył Paweł Karolczyk. Po przerwie trwał festiwal strzelecki zespołu z Jaczowa, po dwa trafienia zaliczyli Damian Kwaśnik, Łukasz Nockowski oraz Krystian Mucha. Po jednym golu zdobyli jeszcze Bartłomiej Michalski i Tomasz Delida. Błękitni byli w stanie odpowiedzieć tak jak w pierwszej połowie – dwoma golami, autorstwa Kossakowskiego i Karolczyka. Wygrana Ampexu 12-4 wróży nową jakoś w II lidze.

Podobnie możemy mówić o zespole LO1 Team, który początek sezonu ma rewelacyjny. Tym razem grał z zespołem Kml Invest. Pierwszy gola dla licealistów to sprawką Mateusza Maruta, który strzelił bramkę samobójczą, jednak później trafiali już gracze LO1 Oskar Makowski, Dominik Nietopiel oraz Aleksander Lasota. LO1 lider tabeli, po sezonach w kratkę teraz wygląda jakby nabrał stabilizacji i miał nową jakość. Zobaczymy jak długo.

W kolejnym meczu Prezesjusze mierzyli się z E-InstalPro. Tutaj też możemy mówić o podobieństwie, tym razem E-InstalPro pokazało rywalom gdzie jest ich miejsce. Już pierwsza połowa była dość wymowna. Dwa gole Adama Kubika, po jednym dołożyli Adrian Wągiel i Kacper Kruczek i było praktycznie po meczu. Druga część spotkania to już pilnowanie wyniku i jak najmniej ryzyka. Konrad Anczarski strzelił honorowego gola dla Prezesjuszy, ale Adam Kubik w końcówce strzelił na 5-1 i status quo z pierwszej połowy został zachowany. Kolejna nowa jakość w lidze jaką jest E-InstalPro? Przekonamy się po kilku kolejkach, ale nie będziemy też zbyt długo czekać na wyciąganie wniosków, bo tym razem jest mniej meczów niż w poprzednich sezonach.