WALKOWER
wtorek, 19 marca 2019 21:12

Nieco w cieniu walkoweru odbyła się 18, ostatnia kolejka Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Powiem więcej, mistrz ulgowo potraktował swój mecz i stracił miano niepokonanych.

Na początku Budrem oddał walkower zespołowi Sobota SWS Invest, która bez rozgrywania meczu wskoczyła na trzecie miejsce i miała szansę skończyć sezon na pudle.

W kolejnym spotkaniu Locus oddał walkowej ZZPPM HMG, dzięki czemu związkowcy z huty utrzymali bezpieczne miejsce i utrzymali się w Extralidze na kolejny sezon.

Budowlani-Paździoch grali z ZZ Polska Miedź. Budowlani byli pewni spadku, a ZZ gry w barażach. Już początek spotkania dał odpowiedź kto jest wyżej w tabeli i kto ma jeszcze szanse grać w przyszłym sezonie w Extralidze. Sebastian Suszyński otworzył wynik meczu, strzelając gola w trzeciej minucie dla ZZ Polska Miedź. Kilka minut później podwyższyli Grzegorz Maćkowiak oraz Mateusz Gliński i Maciej Kierepka. Budowlani nie złożyli broni i Ariel Kozubek zdobył bramkę, a jeszcze przed przerwą Mateusz Gliński podwyższył prowadzenie Polskiej Miedzi, które zmniejszył Krzysztof Napieralski i ostatecznie po pierwszej części Budowlani przegrywali 2-5. Po zmianie stron sytuacja podobna do tej z pierwszej połowy. Gole dla ZZ Polska Miedź strzelali Gliński dwie, Maćkowiak oraz Paweł Bednarski, a rozmiar porażki zmniejszył  Adam Zdzichowicz.

Fuego Team podejmowało MProjekt i było to ostre strzelanie. Karol Korczak jako pierwszy wpisał się na listę strzelców i MProjekto prowadziło. Do remisu doprowadził Amadeusz Żak, ale szybko Marcin Panasiuk i Konrad Bełza dali dwubramkową przewagę MProjektowi. Żak strzelił drugiego gola, na którego odpowiedział dwoma Korczak. W końcówce znów wymiana ciosów Żaka z Korczakiem. Pojedynek tych dwóch do przerwy zakończył się prowadzeniem Korczaka, o przepraszam MProjekt 6-3. Po zmianie stron, Żakowi przyszli w sukurs koledzy z drużyny Michał Olejnik strzelił trzy gole, po jednym dołożyli Krzysztof Górowski, Marcin Nowak, Rafał Dynak, a Żak dołożył dwa. Korczaka wspierali ci sami koledzy, co w pierwszej połowie Bełza i Panasiu – jednak w sumie strzelili tylko trzy gole, co w porównaniu do ośmiu trafień barowiczów w drugiej połowie wyglądało marnie i zakończyło się kolejną porażką MProjekt.

Ostatnie starcie 18.kolejki, ostatni mecz sezonu 2018/19 Bizpol kontra ZZPD Rudna. Mistrz trochę pobłażliwie potraktował rywala i grał bez podstawowego bramkarza i kilku piłkarzy, którzy potrafią zrobić różnicę. Bizpol za wszelką cenę chciał zająć trzecie miejsce. W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy Jakub Przymus i Maciej Bartuś strzelili gole dla Bizpolu i to oni prowadzili 2-0. Po zmianie stron związkowcy z Rudnej nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Bizpolu i dopiero w ostatnich sekundach spotkania zmniejszyli rozmiar swojej pierwszej porażki w sezonie. Konrad Węglarz zdołał pokonać bramkarza Bizpolu i ostatecznie ZZPD Rudna przegrała 1-2.

Mistrz znany już od dawna ZZPD Rudna. Spadek Budowlanych-Paździoch i Locusa. W barażach o utrzymanie zagrają MProjekt oraz ZZ Polska Miedź.