CENNE WYGRANE
wtorek, 18 grudnia 2018 21:04

W piątek odbyła się większość meczów 6.kolejki II ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Jej dokończenie i ostatni mecz miał miejsce w niedzielne popołudnie i było to starcie środka tabeli. Inne spotkania przyniosły nam oczekiwane rozstrzygnięcia, poza jednym wyjątkiem.

Na początku mierzyły się Dzikie Koty z Los Amigos. Wyżej sytuowany po pięciu meczach był zespół Los Amigos, który jako pierwszy strzelił gola w piątkowych zmaganiach, a jego autorem był Kajetan Frankowski. Szybko odpowiedział zespół zajmujący przedostatnie miejsce. Piotr Mielczarek doprowadził do remisu w jedenastej minucie. Trzy minuty później na prowadzenie Dzikusów wyprowadził Marcin Sitnik, a gola do szatni zdobył Marcin Kurosz i Dzikie Koty niespodziewanie prowadzili 3-1. Druga połowa to gra na remis, Frankowski z Los Amigos próbował ratować honor swojej drużyny strzelając kolejne bramki, ale za każdym razem odpowiadali gracze Kotów, najpierw Sitnik, potem Kurosz. Ostatenie trafienie dla faworytów zaliczył Kacper Kocik, ale i na tego gole odpowiedzieli Dzikusy, tym razem strzelił Kacper Seredniuk i zapewnił swojej drużynie pierwsze zwycięstwo w sezonie 6:4 z wyżej notowanym przeciwnikiem. Cóż za emocje na głogowskiej hali.

Starcie dolnych rejonów tabeli Korona Nosocice kontra Prezesjusze było równie zacięte ale przyniosło mniej goli. Do przerwy, w przeciągu pięciu sekund gracze Korony, Maciej Szczepański i Krzysztof Prokop, pokonali bramkarza Prezesjuszy i skoncentrowali się na bronieniu korzystnego rezultatu. W drugiej połowie Szczepański obejrzał żółty kartonik, a Mateusz Mędrek zdobył honorowego gola. Na więcej Prezesjuszy nie było stać, a Korona zadowoliła się skromny, ale zwycięstwem. To druga wygrana w sezonie, które pozwolił awansować na szóstą lokatę.

Mecz El-Trans kontra Eleks miał jednego faworyta, który nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi. Wicelider już w pierwszej minucie zaczął strzelać gole, a uczynił to Marcel Michalczak, który w dalszej części spotkania jeszcze trzy razy pokonał bramkarza Eleksu, stając się najskuteczniejszym graczem meczu. Dwa trafienie dodał Jarosław Gaszewski, a po jednym Norbert Bogdanow, Remigiusz Komisarz i Sebastian Matuszewski. El-Trans wygrał 9-0 i umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

W ostatnim piątkowym meczu, tym najciekawszym, lider E-Towers Famaba grał z nieobliczalnym zespołem LO1 Team. Tym razem w grze licealistów nie było nic nieobliczalnego, no chyba, że słaba gra obronna. Pierwsza połowa nie zapowiadała nic strasznego. W 12 minucie Patryk Kraska strzelił gola dla Famaby, dwie minuty później pechowo interweniował Bartłomiej Wrona z LO, który skierował piłkę do własnej bramki. Liceum zdołało jeszcze w pierwszej połowie zmniejszyć straty po uderzeniu Sebastiana Kułakowskiego było 2-1. Oczekiwaliśmy zaciętej walki o trzy punkty. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Druga część spotkania, to już punktowanie rywala, w wykonaniu E-Towers. Bramkami podzielili się Gabor Noski, Marcin Tomasik, Patryk Kraska i Marek Żarczyński. Wygrana lidera  6-1 pozwoliła im utrzymać przewagę nad goniącym ich El-Transem, natomiast LO1 Team wypadło z pierwszej czwórki.

Ostatni mecz tej kolejki, jedyne mecz niedzielny, spotkanie W&M Łago – Nadodrze zapowiadało się ciekawie przez wzgląd na pozycje zajmowane przez oba zespoły. Pierwsza połowa pokazała nam kto jest w lepszej formie, bynajmniej kto był tego dnia. Alan Furman jako pierwszy pokonał bramkarz Nadodrza, po dziesięciu minutach poprawił Michał Śpiewak. Przed przerwą ponownie Furman strzelił gola i Łago prowadziło już 3-0. W futsalu widzieliśmy wiele powrotów i tym razem również byliśmy świadkami podobnego. Niecałe 120 sekund po zmianie stron Michał Smereczniak zmniejszył straty. Po kolejnych trzech minutach Smereczniak strzelił drugie gola. Do końca spotkania pozostawało trzynaście minut, a Smereczniak złapał wiatr w żagle więc wszyscy kibice czekali na kolejne bramki. Jednak te już nie padły i ostatecznie Łago wygrało 3-2 zdobywając cenne punkty.