NOWY PRZECIWNIK
wtorek, 06 listopada 2018 20:00

W miniony weekend została rozegrana kolejna kolejka II ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Miała pauzować drużyna Los Amigos, ale w międzyczasie do rozgrywek dołączył zespół Korona Nosocice, więc te dwie ekipy szykowały się do kolejnych spotkań.

Jednak inne spotkania odbyły się bez przeszkód, a jako pierwsi na parkiecie zameldowali się gracze Dzikich Kotów oraz E-Towers Famaba. W pierwszej połowie, sytuacji nie brakowało, ale już wykorzystanych akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. W czwartej minucie Marek Żarczyński z E-Towers oddał strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz Dzikich Kotów. Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Po ośmiu minutach drugiej odsłony do wyrównania doprowadził Bartłomiej Ręba, ale to tylko sprowokowało ekipę Famaby do częstszego nękania bramki rywali i to przyniosło oczekiwane efekty, już po niespełna minucie Krystian Kraska ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejnych sześćdziesiąt sekund i Marek Żarczyński zdobył swoją drugą, a trzecią bramkę dla Famaby. Trzydzieści minut gry i zaczęły padać kolejne gole, najpierw Patryk Kraska, potem dwukrotnie Marek Drużkowski, a w ostatniej minucie Marek Tomasik oraz Żarczyński dali pewną wygraną E-Towers Famaba 8-1.

Drugim spotkaniem było starcie Nadodrze z LO1 Team. Licealiści chcieli szybko zapomnieć o pierwszym meczu tego sezonu, a Nadodrze chciało podtrzymać dobre wejście w sezon. Mecz idealnie ułożył się dla LO, które już w trzeciej minucie zdobyło prowadzenie po strzale Gracjana Ertmana, a w ósmej Sebastian Kurowski strzelił drugiego gola dla Teamu i prowadzenie 2-0 utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron Dariusz Gajosek strzelił kontaktowego gola, jednak gdy Kamil Kuc został napomniany żółtą kartką, to zmotywowało graczy LO1, którzy zdobyli trzecią bramkę autorstwa Jędruszczaka, co dało im pierwsze zwycięstwo w tym sezonie 3-1.

Bardziej wyrównane było spotkanie W&M Łago-El-Trans. Mimo, że w pierwszym meczu El-Trans pewnie pokonał swoich rywali, a Łago musiało uznać wyższość przeciwników, ten mecz nie był już tak jednostronny. Krystian Karwatka w 10 minucie dał niespodziewane prowadzenie Łago, ale na odpowiedź lidera czekaliśmy ledwie trzy minuty, wtedy Mateusz Chrostowski doprowadził do wyrównania, a na sekundy przed przerwą prowadzeni El-Transowy dał Norbert Bogdanow.  Druga połowa rozpoczęła się od żółtej kartki dla Daniela Nowakowskiego, podczas odbywania karym bramkę na 3-1 dla El-Transu zdobył Marcel Michalczak, który po dwóch minutach sam obejrzał żółtą kartkę. W końcówce spotkania Karwatka zdobył kolejną bramkę, jednak na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.

W ostatnim meczu II ligi Prezesjusze grali z Eleks. Mecz dwóch drużyn, które jeszcze nie wygrały w tym sezonie zapowiadał się na zacięty i interesujący. Już od początku podziwialiśmy walkę „oko za oko”. Na gola Mateusza Mędrka dla Prezesjuszy odpowiedział Arkadiusz Kroczak z Eleksu. Jeszcze przed przerwą ponownie na prowadzeniu byli Prezesjusze, po uderzeniu Maksymiliana Walczaka, jednak nie udało im się utrzymać prowadzenie do przerwy, gdy tuż przed syreną kończącą pierwszą połową, do remisu doprowadził Sebastian Jeżewski. Po zmianie stron praktycznie nic się nie zmieniło, ponownie na prowadzeniu znaleźli się Prezesi, tym razem po golu zdobytym przez Jakuba Kitę, ale szybko odpowiedział Mateusz Rojek i mieliśmy 3-3. Gdy w 32. Minucie Maciej Pietruszko obejrzał żółtą kartkę, to Eleks po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie po golu Kroczaka, tego prowadzenia Eleks już nie oddał i to oni odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a Prezesjusze na pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty muszą jeszcze poczekać. Zapraszamy na kolejne mecze II ligi.