PO RAZ OSTATNI
wtorek, 27 lutego 2018 19:07

W sobotę 24 lutego, ostatni raz w tym sezonie drugoligowcy wybiegli na parkiet, by zmierzyć się w 14.kolejce Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia i możemy stwierdzić, że nic nas nie zaskoczyło.

Jako pierwsi na parkiecie zaprezentowali się gracze lidera i mistrza II ligi GPK-SUEZ Głogów z drużyną walczącą o wskoczenie na podium Kazet. Byliśmy świadkami wielu bramek i ciągłej zmiany sytuacji. Zaczęło się od gola Rafała Dynaka w drugiej minucie i prowadzenie GPK, po czterech minutach Jakub Małucki doprowadził do wyrównania, a kilka sekund później Krystian Woźniak dał prowadzenie Kazetowi. Po kolejnej minucie Grzegorz Olszanowski pewnym strzałem wyrównał na 2-2, a już sześćdziesiąt sekund Damian Olszanowski strzelił gola na 3-2 dla Kazetu. W 10 minucie Adrian Woźniak strzelił na 3-3 i ponownie mieliśmy remis w tym spotkaniu. Pierwsza połowa była bardzo kolorowa, zwłaszcza przez wzgląd na decyzje sędziowskie i fakt, że często napominali zawodników. W jedenastej minucie żółte kartoniki obejrzeli Erwin Górecki i Kamil Piotrowski. Gdy zrobiło się więcej miejsca na parkiecie gracze Kazetu trzykrotnie pokonali bramkarza GPK, uczynili to kolejno Norbert Bogdanow, Jakub Małucki i Kamil Piotrowski. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków GPK, które już na początku tej części gry przyniosły efekt w postaci gola Konrada Gronowskiego oraz hattricka Alana Wojtaszka zdobytego w niecałe dwie minuty. W 22 minucie było już 7-6 dla GPK, a strzelanie kontynuowali zawodnicy GPK najpierw Filip Guresz, a po chwili Krystian Woźniak strzelił na 9-6. Gdy było pół godziny gry za nami Kazet ostatni raz przystąpił do odrobienia strat, Paweł Dybowski strzelił kontaktowego gola, a Grzegorz Olszanowski dał nadzieję na dobry wynik. Jednak ostatnie trzy minuty nie przyniosły zmiany rozstrzygnięcia i ostatecznie GPK wygrało 9-8 i pozostało jedyną niepokonaną ekipą w tym sezonie. Pod koniec meczu żółtymi kartkami napomniani zostali Rafał Dynak i Damian Delestowicz.

4 Batalion Inżynieryjny  mierzył się z ostatnim w tabeli New Magic. Wojskowi szybko pokazali kto jest wyżej w tym sezonie i lepiej sobie radził w przeciągu 13 wcześniejszych meczów. Bartłomiej Pędzi w piątej minucie dał prowadzenie Wojskowym, a minutę później podwyższył Paweł Raś. Gdy wydawało się, że batalionowcy będę punktować rywala w kolejnych minutach, ten odpowiedział golem Mateusza Maruta. W pierwszej połowie Paweł Szybiak z wojskowych podwyższył do stanu 3-1, a na początku drugiej połowy Bartłomiej Pędzik zapewnił bezpieczne prowadzenie swojej ekipie. Było już 4-1 gdy Filip Chyży zdobył drugą bramkę dla spadkowiczów. W ostatnich minutach mecz Jarosław Trybus dwukrotnie pokonał bramkarza New Magic i ustalił wynik spotkania n 6-2.

Ostatnie miejsce gwarantujące grę w barażach o awans zajmowała ekipa Mert i nikt ani nic nie mógł tego zmienić ale gdyby Nadodrze wygrało ten mecz, a Inter –Vera przegrał, to wtedy gracze Nadodrza mieliby zapewniony bezpieczny byt w II lidze. Jednak w spotkaniu z wyżej notowanym przeciwnikiem nie mieli wiele do powiedzenia, pomimo świetnego początku spotkaniu. Jarosław Bartnik dał prowadzenie Nadodrzu, a na wyrównującego gola Przemysława Skarpińskiego, ponownie odpowiedział Bartnik i niespodziewanie po 20 minutach Nadodrze prowadziło. Wtedy Skarpiński dwukrotnie pokonał bramkarza Nadodrza i już wszystko wróciło do normy, gdy Mert prowadził 3-2, kolejnego gola zdobył Jakub Gierczak, po chwili Skarpiński ponownie trafił do bramki Nadodrza. Sebastian Tryka z Nadodrza miał swój moment w tym meczu, w ciągu jednej minuty zdobył dwa gole, najpierw dla swojego zespołu, a minutę później gola samobójczego, który pogrążył jego kolegów. W ostatniej sekundzie wynik meczu ustalił Skarpiński, który trafił na 7-3.

Ostatni mecz 14.kolejki i tego sezonu Inter-Vera  grał z Sitech Głogów. Produkcyjni mieli szansę na dobre zaprezentowanie się w ostatnim meczu tego sezonu, jednak nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w meczu z Interem. Już w pierwszej połowie Łukasz Nockowski z Interu sam zdobył trzy gole, Piotr Ruczewski dołożył dwa trafienia, a Viktor Ushatov strzelił jednego gola i po 18 minutach mieliśmy pewne prowadzenie 6-0. Druga część spotkania przyniosła nam dokładnie tyle samo bramek i niewiele różniła się od pierwszej połowy, z tym że strzelać zaczął Viktor Ushatov, a po żółtej kartce dla Mateusza Stanaszka Sitech strzelił honorowego gola autorstwa Sławomira Antkowiaka. Później już tylko Nockowski trafiał do bramki. Cztery gole zapewniły wysokie zwycięstwo drużynie Inter-Vera na koniec sezonu i to oni bezpiecznie utrzymali się w drugiej lidze.

Awans do I ligi uzyskała drużyna GPK-SUEZ Głogów, w barażach o awans zagrają 4 Batalion Inżynieryjny oraz Mert, do niższej ligi spada New Magic, a Sitech Głogów i Nadodrze zagrają w pozostanie w II lidze. Zapowiada się ciekawie.