TRZECOLIGOWE ZMIANY
poniedziałek, 12 lutego 2018 18:21

W niedzielne popołudnie 11 lutego byliśmy świadkami 15.kolejki III ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Po tej serii gier nastąpiły małe zmiany w tabeli, które mogą mieć spore znaczenie na koniec sezonu.

Na początek mierzyły się zespoły KS Kłobuczyn oraz Dzikie Koty. Drużyna z Kłobuczyna zajmowała drugie miejsce i walczyła o dogonienie lidera. Mecz rozpoczął się od gola samobójczego, strzelonego przez Szymona Kopackiego z Dzikich Kotów, następnie Adrian Anklewicz podwyższył prowadzenie Kłobuczyna. W piątej minucie Dominik Ręba obejrzał żółtą kartkę, co szybko wykorzystał Kacper Białota i było już 3-0. Dziewięć sekund po piątej minucie Piotr Ręba został ukarana czerwoną kartką i osłabił swoją ekipę. Jeszcze w pierwszej połowie Kłobuczyn dobił przeciwnika. Najpierw Krzysztof Pieniążek zdobył czwartego gola dla zespołu z Kłobuczyna, po chwili to samo uczynił Kacper Białota i Marcin Pieniążek. Zmiana stron nie wpłynęła dobrze na drużynę Dzikich Kotów, za to Kłobuczyn nadal atakował i strzelał kolejne gole, zaczął Białota, po chwili to samo uczynił Krzysztof Pieniążek i Jarosław Szymkowiak. Kolejne sześć minut to niemoc strzelecka Kłobuczyna, jednak już w 28 minucie Białota zdobył 10 bramkę dla swojej ekipy. Minutę później honor drużyny Kotów ratował Samuel Chomenko, co spotkało się z natychmiastową odpowiedzią zawodników Kłobuczyna, zaczął dwa razy Marcin Pieniążek, później Krzysztof Pieniążęk i Białota zakończył strzelanie Kłobuczyna na 14. W ostatnich sekundach Michał Ręba z Dzikich Kotów zmniejszył rozmiar porażki pokonując bramkarza z Kłobuczyna. Ostatecznie Kłobuczyn wygrał 14-2 i zrównał się punktami z liderem, który swój mecz rozgrywał później.

Jako kolejni na parkiecie zameldowali się gracze E-Towers Famaba oraz Odra Grodziec Mały. Mecz rozpoczął się od żółtej kartki dla Kamila Walnera. Po dziesięciu minutach gry Marcin Tomasik z Famaby wziął się za strzelanie goli i w przeciągu trzech zdobył dwa gole. Tuż przed końcem pierwszej połowy gola kontaktowego zdobył Kamil Walner i było 2-1. Po zmianie stron do remisu szybko doprowadził Jakub Śliwiński. Między 24 a 25 minutą Famaba przycisnęła rywali i za sprawą Patryka Kraski i Bartosza Hauke znowu byli na dwubramkowym prowadzeniu. Po trzydziestu minutach gry Krystian Kraska pokonał bramkarza Odry i było już 5-2. Druga połowa kończyła się podobnie jak pierwsza, bramką zdobytą przez gracza Odry Grodziec Mały, tym razem uczynił to Sebastian Sobczyński.

Punkty Famaby pozwoliły zachować bezpieczną odległość od goniących ich zespołów, w szczególności Łago.

Los Amigos mierzyli się z Prezesjuszami i od początku zapowiadało się na ciekawe widowisko. Los Amigos byli wyżej notowani, co wiązało się z byciem faworytem w tym meczu, jednak to Prezesjusze jako pierwsi napoczęli rywala, a konkretnie Mateusz Mędrek już w drugiej minucie. Po upłynięciu kolejnych siedmiu minut do remisu doprowadził Tomasz Dąbrowski i wydawało się, że Amigos zaczną zdobywać przewagę ale stało się zupełnie odwrotnie. Jeszcze w pierwszej połowie Wojciech Momot i Adrian Kaczmarek pokonali bramkarza Amigos i to Prezesjusze prowadzili 3-1. Po zmianie stron to znowu prezesi byli stroną aktywniejszą, co udowodnił Momot, już sześć sekund po wznowieniu gry kolejny raz zdobywając bramkę. W ciągu najbliższych sześciu minut mecz przybrał nieoczekiwany obrót spraw, Michał Bąkowski strzelił drugiego gola dla Los Amigos, po chwili odpowiedział Adrian Kaczmarek, ale Amigos nie pozostawali dłużni Robert Stec i Tomasz Dąbrowski zmniejszyli straty do Prezesjuszy i było już 4-5. Ostatnie minuty spotkania to dobijanie Los Amigos, najpierw Wojciech Momot, a po chwili Piotr Mędrek i Prezesjusze wygrali 7-4, co dało im awans na 9 miejsce w lidze. Wreszcie opuścili ostatnią lokatę i to po jakim meczu.

Mecz lidera Jagermeister z Eleksem zapowiadał się na jednostronne widowisko, o czym mógł świadczyć początek spotkania. Dwa gole Huberta Dobrakowskiego i Jagermeister prowadził 2-0. Druga połowa to odpowiedź drugiego zawodnika, tym razem reprezentującego barwy Eleksu. Marcel Michalczak, bo o nim mowa, strzelił cztery gole liderowi, co wcześniej nie przydarzyło się żadnemu innemu graczowi. Jagermeister był w stanie strzelić jeszcze jednego gola autorstwa Bartosza Sadowskiego, jednak to nie miało wpływu na wynik spotkania. Jagermeister stracił prowadzenie w lidze na rzecz swojego bezpośredniego rywala, teraz to Kłobuczyn jest na szczycie a liga powoli zbliża się do końca, czy nastąpią kolejne zmiany? Przekonamy się niebawem.

Na koniec mierzyły się zespoły LO1 Team i W&M Łago. Sąsiedzi z tabeli, w której to Łago było wyżej notowane i stawiane jako faworyt w tym meczu. Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem licealistów, Seweryn Gnap dał im prowadzenie w 14 minucie, a tuż przed przerwą bezpieczną przewagę zapewnił Kevin Kosiek, który zdobył drugiego gola dla LO1. Druga połowa zaczęła się od bramki kontaktowej Łago, zdobytej przez Rafała Ochrymczuka. Odpowiedź licealistów była bardzo dobitna, w przeciągu pół minuty Gracjan Ertman strzelił dwa gole i LO1 oddaliło się na bezpieczną odległość. Ostatnie minuty meczu miały zaskakujący zwrot akcji. Najpierw gola dla Łago zdobył Daniel Nowakowski, po chwili żółtą kartką napomniany został Adrian Buchowicz, ale to nie przyczyniło się do zmiany wyniku. Gdy na pół minuty przed końcem spotkania żółtą kartkę obejrzał Ertman i LO grało w osłabieniu, rywale pokonali bramkarza liceum, a konkretnie zrobił to Krzysztof Azmin na trzy sekundy przed zakończeniem meczu. LO1 wygrało kolejny mecz i zbliżyło się do swojego niedzielnego rywale na odległość czterech punktów. Do końca sezonu jeszcze trzy mecze i przekonamy się czy ekipy, które rywalizowały ze sobą w niedzielne popołudnie zamienią się miejscami w tabeli.