WYPUNKTOWANI
poniedziałek, 20 lutego 2017 22:07

W sobotę i niedzielę odbyła się 15. Kolejka III ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Nie było zaskoczenia, mecze zakończyły się praktycznie tak jak przewidywaliśmy, czyli z nutką zaskoczenia jak zawsze.

Walka rozpoczęła się od spotkania GPK-SUEZ Głogów - Auto Części Lipiec. Starcie sąsiadów z tabeli rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy to Marcel Michalczak dał prowadzenie Lipcom, a wyrównał Patryk Filipiak. W drugiej połowie Filipiak obejrzał żółty kartonik ale nie wpłynęło to na losy spotkania i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drugi mecz to pojedynek New Magic - Technikum nr 6. Zawsze dzielnie walczący gracze z Technikum tym razem nie stawili się na parkiecie i przyznano walkower dla drużyny New Magic.

Spotkanie Eleks Głogów – Ciasteczka, toczyło się bramka za bramkę. Strzelanie rozpoczął Arkadiusz Korczak z Ciasteczek, do remisu doprowadził Szymon Podkowiński, po chwili Mateusz Rąpał znów dał prowadzenie Ciasteczkom. Tuż po zmianie stron kolejny raz na tablicy wyników widniał remis, tym razem po strzale Waldemara Gola. Po kilkunastu sekundach to Eleks był na prowadzeniu, bo gola zdobył Mateusz Wysocki, a już po kilku minutach wynik meczu podwyższył Mateusz Rojek. Pod koniec spotkania rozmiary porażki Ciasteczek zmniejszył Damian Pokrywka strzelając na 3:4. Trzy punkt zainkasował Eleks Głogów.

Starcie Sorpol LO1 Team - Etoto Sport było jednostronnym widowiskiem. Trudno powiedzieć czy drużyny Etoto czy bardziej ich gracze Przemysława Skarpińskiego. Ten do przerwy strzelił jednego gola, a kolejne dołożyli Dawid Jagiełło i Hubert Dęga. Było 3:0 dla Etoto i Skarpiński obejrzał żółty kartonik, co podziałało na niego mobilizująco. Po przerwie zdobył siedem goli i był najjaśniejszym punktem swojego zespołu. Jedno trafienie dołożył Martin Kamiński, a Sorpol odpowiedział w samej końcówce strzelając honorowego gola autorstwa Przemysława Szałapskiego.

W ostatnim spotkaniu Inter-Vera mierzyła się z 4binż. Do przerwy nikt nie zapisał się w protokole meczowym, natomiast po zmianie stron gole zdobywali gracze 4binż, Szymon Deperas trzy i po jednym Jarosław Trybus i Paweł Szybiak. To zwycięstwo przybliżyło Wojskowych do wygrania ligi i awansu z pierwszego miejsca.