PAT
środa, 07 grudnia 2016 09:40

W sobotę rozegrano 7. kolejkę I ligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Można powiedzieć, że było na remis. Mało kto skorzystał na rozstrzygnięciach w miniony weekend.

Zaczęło się od meczu Ruszczycki Ubezpieczenia kontra Budowlani-Paździoch. Dosyć szybko zaczęło się dobrze grać Budowlanym, już w drugiej minucie gola zdobył Bartosz Bartoszewicz, po chwili dwa gole zdobył Remigiusz Komisarz i było już 0:3 po zaledwie czterech minutach gry. Kontaktowego gola dla Ruszczyckiego uzyskał Tomasz Kieszkowski, ale Ireneusz Ziąber skutecznie wykończył akcję zespołu Budowlanych i było 4:1. Przed przerwą drugą bramkę strzelił Kieszkowski i było 4:2 dla Paździocha. Po zmianie stron Arkadiusz Nowaczyk podwyższył prowadzenie Budowlanych, ale wtedy zaczął się pościg ubezpieczycieli, Mariusz Panasiuk, Kieszkowski i Karol Korczal w trzy minuty doprowadzili do stanu 5:5. Końcówka zapowiadała się iście ciekawie i taka też była. Najpierw pierwsze prowadzenie w tym meczu dla Ruszczyckiego Ubezpieczenia zdobył Piotr Janaś, w ostatniej minucie do remisu doprowadził Krzysztof Napieralski, a sekundy przed końcem Bartoszewicz zapewnił ekipie Budowlanych-Paździoch wygraną w tym meczu i awans na trzecią pozycję.

W drugim spotkaniu mierzyły się zespoły PWiK Głogów i Locus. Po 90 sekundach prowadzenie wodociągowcom dało trafienie Marcina Przybylskiego, ale chwilę później wyrównał Łukasz Kuczer. Przed przerwą na prowadzenie PWiK wyszli po golu Bartosza Brękusa, ale tym razem do remisu doprowadził Michał Bednarski. Druga połowa zaczęła się jak pierwsza, od gola dla PWiK, którego tym razem zdobył Jarosław Stasiak i ponownie jak w pierwszej odsłonie Locus wyrównał, tym razem trafił Mateusz Korczak. Pod koniec meczu na prowadzenie, pierwszy raz w tym meczu, wyszła ekipa Locus, a gola strzelił Michał Bednarski. W końcówce żółtą kartkę obejrzał Kuczer z Locusa i Stasiak doprowadził do remisu. Podział punktów.

Kolejnym pojedynkiem było starcie na szczycie Ubezpieczenia SD/Fitness Mania Studio kontra            Bizpol. W pierwszej połowie obejrzeliśmy szybko strzelonego gola przez Marcina Szewczyka dla Fitness Mani i żółtą kartkę dla Marcina Zdziechowicza. Po przerwie ten sam Zdziechowicz wyrównał, by po chwili zobaczyć kolejną żółtą kartkę razem z Łukaszem Plewko. Wtedy Patryk Przymus dał prowadzenie Bizpolowi, ale do remisu doprowadził Marek Gródecki. W końcówce Patryk Przymus ponownie dał prowadzenie swojej ekipie, jedna nie udało się utrzymać go do końca, bo w ostatnich sekundach samobójcze trafienie zaliczył Paweł Jankowski z Bizpolu i mecz zakończył się podziałem punktów, który powoduje sytuację patową na szczycie tabeli. Nadal bez porażki obie ekipy i tylko lepszy bilans bramkowy daje prowadzenie Bizpolowi.

Na koniec zagrały W&M Autogas Łago i Horbat & Panda. Zaczęło się od gol Remigiusza Kowalskiego dla Pandy i podwyższenia prowadzenie za sprawą Michała Pawlusia. Pogoń Łago była szybka i skuteczna w niecałe trzy minuty zdobyli trzy gole, a ich autorami byli Mateusz Ditkowski i Kamil Olszyński i do przerwy to oni prowadzili. Po zmianie stron do remisu doprowadził Michał Andrzejewski, a Ditkowski skompletował hat-tricka, jednak w końców Andrzejewski doprowadził do remisu. Kolejny podział punktów w I lidze.